TürkNet Yapa Altyapısına Nasıl Girilir?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Türk Telekom'dan 50 Mbps down 4 Mbps upload kullanıyorum fakat tabii ki de 50 Mbps görmüyorum bir kere 40 gördüm bidaha görmedim bu yazın başından beri sırf upload hızı yüksek olsun diye gittik 50 Mbps'ye geçtik. TürkNet'in bana verdiği hız 35 mbps/3 upload olarak tanımlıyolar fakat ben 3-5 Mbps upload falan istemiyorum. Yapa altyapıda bırakmışlar uplaod hızını sınırsıza bana gelen upload hızı15 Mbps olarak gözüküyor en yüksek ulaşalabilir. Ben ne kadar yayın açmaya kalksamda 4 Mbps'de ping oluyor altyapı fiber değil müstekil diye ama bidaha şansımızı deneyim gidicez belki olurda 100 Mbps gelir 50 Mbps upload vermeleri gerekcek fakat vermicekleri çok iyi bildiğim için TTNET'in o yüzden TürkNet'in yapa altyapısına girmek istiyorum. Tek başıma girmeceğimi biliyorum sitedeki herkesi istesem ikna ederim çünkü bıktılar ttneten herkes yüksek upload hızı istiyoz diye bizim başımızın etini yiyolar. O yüzden nasıl girebilceğimizi bilen varsa yazarsa sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Netspeed firmasına Facebook sayfası üzerinden mesaj atarak santrale mesafenizi sordurun. Eğer çok uzaksanız YAPA sizin için işkence olacaktır. Yakındaysanız da bulunmaz Hint kumaşı tabi ki. Ancak yine de söyleyeyim, Turknet'in kendisi istemeden hiçbir şekilde YAPA'ya geçemezsiniz. Turktelekom gibi dilekçe usülü çalışmıyorlar maalesef, sonuçta özel şirketler. Ancak şu sıralar birçok şehre YAPA cihazlarını kurmaktalar. Beklemenizde fayda var.

Hocam sizin şanssızlığınız sanırım. Halihazırda YAPA altyapısını kullanıyorum (santrale 600mt.) Pingim sabit 5ms. Jitter ise 0-1ms arası gidip geliyor. 47 Mbps download, 8 Mbps upload alıyorum.
YAPA kullanmış biri olarak YAPA aşırı abartılmış bir şey. Santralin dibinde olmanız gerekiyor ki o denilen hızları alabilesiniz. Benim için ping çilesinden başka bir şey değildi YAPA.

Netspeed firmasına Facebook sayfası üzerinden mesaj atarak santrale mesafenizi sordurun. Eğer çok uzaksanız YAPA sizin için işkence olacaktır. Yakındaysanız da bulunmaz Hint kumaşı tabi ki. Ancak yine de söyleyeyim, Turknet'in kendisi istemeden hiçbir şekilde YAPA'ya geçemezsiniz. Turktelekom gibi dilekçe usülü çalışmıyorlar maalesef, sonuçta özel şirketler. Ancak şu sıralar birçok şehre YAPA cihazlarını kurmaktalar. Beklemenizde fayda var.
Bursa oturuyom internet sitesinde yapa omurgasını gösteriyodu bursada vardı ben sorguladığım zaman yapalarında değiliz.Ve bu arada 504 metreden geliyo

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı