TürkNet YAPA İnternet Test Sonuçları

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. TürkNet YAPA Kullanan kaç kişi var burada? TürkNet YAPA ADSL/VDSL altyapısına sahip herkes, Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test sitesinde elde ettiği Download ve Upload hız değerlerini paylaşsın, görelim TürkNet'in gücünü. :)

Bu arada bi' sorum olacaktı. TürkNet YAPA üzerinden ADSL2+ (AnnexM) alan var mı?
İkinci sorum ise, TürkNet YAPA üzerinden VDSL2+ (35b) alan var mı?

Upload hızınız eğer 4-5 Mbps'ten daha yüksekse, muhtemelen YAPA altyapısındasınızdır. :)

Yapa altyapısındayım santrale 600 metre civarı bir uzaklığım var. VDSL2 17a profili üzerinden hizmet alıyorum. Modemden ADSL2'ye çektiğimde ise AnnexM modundan hizmet alabiliyordum 3-4 ay önce ancak şu an durum ne bilmiyorum.
Screenshot_2019-07-05-11-01-16-870_org.zwanoo.android.speedtest.jpeg

Yapa altyapısındayım santrale 600 metre civarı bir uzaklığım var. VDSL2 17a profili üzerinden hizmet alıyorum. Modemden ADSL2'ye çektiğimde ise AnnexM modundan hizmet alabiliyordum 3-4 ay önce ancak şu an durum ne bilmiyorum.Eki Görüntüle 412485
42 Mbps Download'a 8 Mbps Upload yakışmamış. Acaba Upload hızınız 8 Mbps'e sabitlenerek mi veriliyor? Modeminizdeki verileri de paylaşabilir misiniz? Download ve Upload ne durumda modeminizin arayüzünde?

42 Mbps Download'a 8 Mbps Upload yakışmamış. Acaba Upload hızınız 8 Mbps'e sabitlenerek mi veriliyor? Modeminizdeki verileri de paylaşabilir misiniz? Download ve Upload ne durumda modeminizin arayüzünde?
Upload 8 Mbps'e sabitlenerek değil de santrale biraz uzak olduğum için maksimum 8 alabiliyorum. Ama hız biraz az çıktı nedense normalde 46-47 arası alabiliyorum. Modemi resetlemenin de zamanı gelmiş 42bin CRC hatası nedir [emoji33]
Screenshot_2019-07-06-09-56-54-600_com.android.chrome.jpeg

Upload 8 Mbps'e sabitlenerek değil de santrale biraz uzak olduğum için maksimum 8 alabiliyorum. Ama hız biraz az çıktı nedense normalde 46-47 arası alabiliyorum. Modemi resetlemenin de zamanı gelmiş 42bin CRC hatası nedir [emoji33]Eki Görüntüle 412938
Sanırım bağlı olduğunuz portta sıkıntı var yada DSLAM arızası var. Download hızı "Max Rate" kısmında 59164 Kbps iken, Upload hızının 8367 Kbps olması biraz şüphe uyandırıyor. Genelde 59164 Kbps Download alanlar, ortalama 17000 Kbps arası Upload görüyor.

Sanırım bağlı olduğunuz portta sıkıntı var yada DSLAM arızası var. Download hızı "Max Rate" kısmında 59164 Kbps iken, Upload hızının 8367 Kbps olması biraz şüphe uyandırıyor. Genelde 59164 Kbps Download alanlar, ortalama 17000 Kbps arası Upload görüyor.
Açıkçası bende ilk geçtiğimde biraz şüphelendim internette millet 15-20 mbit upload alıyor benim nasıl 8 diye. Kendilerine yazdım ancak mesafeden dolayı maksimum 8 mbps alabilirsiniz dediler kaç kere. Portumu nasıl değiştirtebilirim yazınca pek sallamıyorlar da.

Açıkçası bende ilk geçtiğimde biraz şüphelendim internette millet 15-20 mbit upload alıyor benim nasıl 8 diye. Kendilerine yazdım ancak mesafeden dolayı maksimum 8 mbps alabilirsiniz dediler kaç kere. Portumu nasıl değiştirtebilirim yazınca pek sallamıyorlar da.
TürkNet'in kendi altyapısındaysanız, portunuzda sıkıntı görüldüğü takdirde portunuzu değiştirmek zorundalar.

TürkNet'in kendi altyapısındaysanız, portunuzda sıkıntı görüldüğü takdirde portunuzu değiştirmek zorundalar.
Bugün cevap vermişler santrale uzaklığımdan dolayı 50mbit alıyormuşum tamam ona eyvallah ama upload hızına müdahale edemiyorlarmış. Bir de port değişikliği için Türk Telekom'la iletişime geçmem gerekiyormuş. Anlamadığım bişey var ben TurkNet kullanıcısıyım ve kendi altyapılarındayım bunu santrale onların iletmesi gerekmez mi? Benim iletmemle ne olabilir ki?

Bugün cevap vermişler santrale uzaklığımdan dolayı 50mbit alıyormuşum tamam ona eyvallah ama upload hızına müdahale edemiyorlarmış. Bir de port değişikliği için Türk Telekom'la iletişime geçmem gerekiyormuş. Anlamadığım bişey var ben TurkNet kullanıcısıyım ve kendi altyapılarındayım bunu santrale onların iletmesi gerekmez mi? Benim iletmemle ne olabilir ki?
Kendi altyapısındaysanız, Upload hızına müdahale edebilirler. Neden öyle demiş olabilirler ki?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı