Türknet YAPA'ya geçmek istemiyorum

Benim önceden 16mbit ADSL kullanıyordum. 2-3 ay ADSL kullandım çünkü bölgemde VDSL altyapısı yok. Ama Yapa geçince direk santralden geldiği için VDSL2 olarak hizmet almaya başladım. 45-50 download 8mbit upload hızım var. Santrale 450-550 mt uzaklıktayım
Hocam sana kaç mbit verdiler? Bir de daha önceden Vdsl hızın kaça kadar destekliyordu?

Hocam biraz geç oldu ama TurkNet Yapa altyapısında kesinlikle hız kısıtlaması yapmıyor. Ve yapamıyor bende çok istedim hızımın düşürülüp stabil bir bağlantımın olmasını ama 4-5 kere destek kaydı açtım hep aynı cevap geldi maalesef Yapa üzerinde kısıtlama yapamıyoruz. Ama sonrasında Asus modemin özelliğini keşfettim ve SNR değerimi istediğim gibi ayarlayabildim. Tabi bunu yaparken download hızımda düşme oldu.
TürkNet firmasi beni istemediğim halde YAPA altyapısına geçirip hızımı kısıtlamıştı. Bu olay üzerine NetSpeed firmasına geçtim. Yani sizin isteğiniz pek etkili olmuyor. Zaten Teknik ve müşteri destek ekibi yok. Sadece telefon ile müşteri kapmak için bir ekipleri var. Destek kayıtları ve sosyal medyadan hazır cevaplar verip sorunları çözdüklerini öne sürüyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı