Turknet VAE'den YAPA'ya Geçiş

FILPRAES

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Fullstack Developer
Dostlar merhaba, bu ayın (Aralık) 13'ünde Turknet'e geçiş yaptım. Daha önce Türk Telekom adsl kullanıyordum altyapıma baktığımda Turknet üzerinden aktif altyapıda göründüğüm ve 35 Mbps alabileceğim yazıyordu. Bu durumu arayıp doğruladım ve 35 verebileceklerini söylediler. Taahhütüm bittiği gibi geçişim sağlandı fakat şu an altyapım VAE de görünüyor. Yapa altyapısına geçişim sistem tarafından otomatik olarak oluyormuş. Yani sistemin canı ne zaman isterse evet bu müşterimiz yapada geçiş yapalım diyince mi geçirilecek? Müşteri hizmetleri herhangi bir tarih vermiyor ve söylemiyor. Daha önce geçmiş ve benzerini yaşamış dostlar var mı? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Dostum çalışmalar tamamlanmış mı ? Sordun mu ? Belki hala deneme sürecinde ? Otomatik olmaz sonuçta senin altyapını taşıyacak bir personel olması lazım :)

Dostlar merhaba, bu ayın (Aralık) 13'ünde Turknet'e geçiş yaptım. Daha önce Türk Telekom adsl kullanıyordum alt yapıma baktığımda Turknet üzerinden aktif alt yapıda göründüğüm ve 35 Mbps alabileceğim yazıyordu. Bu durumu arayıp doğruladım ve 35 verebileceklerini söylediler. Taahhütüm bittiği gibi geçişim sağlandı fakat şu an alt yapım VAE de görünüyor. Yapa alt yapısına geçişim sistem tarafından otomatik olarak oluyormuş. Yani sistemin canı ne zaman isterse evet bu müşterimiz yapada geçiş yapalım diyince mi geçirilecek? Müşteri hizmetleri herhangi bir tarih vermiyor ve söylemiyor. Daha önce geçmiş ve benzerini yaşamış dostlar var mı? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Sistem tarafından yapılmıyor. Bulunduğunuz bölgede Turknet kendi altyapısını kurduysa YAPA altyapısı üzerinden hizmet sağlıyor.

Dostum çalışmalar tamamlanmış mı ? Sordun mu ? Belki hala deneme sürecinde ? Otomatik olmaz sonuçta senin altyapını taşıyacak bir personel olması lazım :)

Destek kaydı da oluşturdum gelen yanıt ekteki gibi.
Sistem tarafından yapılmıyor. Bulunduğunuz bölgede Turknet kendi altyapısını kurduysa YAPA altyapısı üzerinden hizmet sağlıyor.
Bulunduğum yerde kendi altyapıları bulunmakta. Kendileri de bunu söylüyor.

Dosya Ekleri

• E8A6ACBA-A82E-42F8-B595-F43F6C1ACFA8.png
    E8A6ACBA-A82E-42F8-B595-F43F6C1ACFA8.png
    87,4 KB · Görüntüleme: 152
Bena Türknet e geçmeden önce Yapa altpasını kullanacaksınız dediler. Geçtikten sonra bölgenizde altyapı yok size türk telekom altyapısı vereceğiz dediler. 2-3 ay sonra Yapa ya kendileri geçirdi.

Destek kaydı da oluşturdum gelen yanıt ekteki gibi.

Bulunduğum yerde kendi altyapıları bulunmakta. Kendileri de bunu söylüyor.
O zaman şu an sizin yapacağınız birşey yok. O mesajda ''biz gerekli denemeleri yapıp eğer uygunsa otomatik geçiriyoruz yani o hızları size veriyoruz'' demek istemişler. Ekstra bir kablolama vs. vs. işlemlerine gerek yok demiş. Beklemekten başka çaren yok dostum şuan.

Şu an yaptıkları şey tamamen müşteri kandırmaktan başka bir şey değil. BTK'ya kendilerini şikayet etmekten başka bir şey yapamayacağız sanırım.
Dostlar bugün YAPA'ya geçmiş bulunmaktayım ve hız söylendiği gibi 35 Mbps değil hızlı profilde 8.56 olarak geldi hız testinde 7 çıkıyor. Ping yüksek oyun modunda ping gayet iyi duruma geliyor. Destek talebinde bulundum bakalım önümüzdeki süreçlerde bizi neler bekliyor.

Ekran Resmi 2020-01-10 14.41.06.png

Şu an yaptıkları şey tamamen müşteri kandırmaktan başka bir şey değil. BTK'ya kendilerini şikayet etmekten başka bir şey yapamayacağız sanırım.
Dostlar bugün YAPA'ya geçmiş bulunmaktayım ve hız söylendiği gibi 35 Mbps değil hızlı profilde 8.56 olarak geldi hız testinde 7 çıkıyor. Ping yüksek oyun modunda ping gayet iyi duruma geliyor. Destek talebinde bulundum bakalım önümüzdeki süreçlerde bizi neler bekliyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2020-01-10 14.41.06.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı