TürkNet'e Geçilir mi?

Hakan20

Decapat
Dün belgeleri imzalayıp yolladı babam akşam eve geldiğinde kötü yorumları okumuş şimdi de arayıp vazgeçtiğini söyledi. Kötü yorum kadar iyisi de var dedim ama bir işe yaramadı. Kullanan var mı belge yolladıktan sonra kaç gün içinde geliyor, müşteri hizmetleri gerçekten yok mu, yoksa sitelerinden ulaşsa çozüyorlar mı, kopma oluyor mu ya da her şey güzel mi? Kullananlar bahsedebilir mi?

Altyapı varsa kullanılır. Altyapı YAPA ise hemen iptal etmenizi öneririm. Deneyip kullanın zaten taahhüt yok sorun olurss iptal edersiniz.

Tamam forumlarda çok şikayet falan varda bi bağlansaydı en azından. Her yerde aynı değildir ki durum. Zaten taahhütsüz.

Ben 1 buçuk yıldır NetSpeed kullanıyorum. Öncesinde 1.5 yıl TurkNet kullandım. Öncesinde de TTNet kullandım.

TurkNet'te müşteri hizmetleri yok. Bir problem olduğunda muhatap bulamazsınız. Belki problem yaşamazsınız, hiç sorun yaşamayan da var elbet ama bu altyapı ile mutlaka sorun yaşayabiliriz her an. Böyle bir durumda benim tecrübe ettiğim şey şu oldu. Sistem üzerinden kayıt açıyorum arıza var bağlantımda diye. Sorun tespit edilemedi diyip cevap veriyorlar. Arıza talebini kapatmadıkları için yeni talep de açamıyorum ve problem hala devam ediyor. Bu hışımla NetSpeed'e başvurdum. Şimdiye kadar onlardan kaynaklanan hiçbir problem olmadı. TT ekipleri sahada kutu tamiratı falan yaparken internetim kesildi o kadar.

Sitesinden ulaşılıyor. Gayette cozuyorlar. Su müşteri hizmetleri yok diyenler neyin kafasında bilmek istiyorum. 2 yildir sorunsuz sıkıntısız 100 MBPS kullanıyorum. Gidipte 24 ay taahhüt ile bomboş işe yaramayan sadece reklam ile çalışan "balon" TT'den bin kat iyidir. Türkiye'de düzgün internet sağlayıcısı yok o apayrı mevzu. Neyse konumuz bu değil. Altyapin düzgün işe geç. Zaten taahhüt vs yok. Beğenmezsen iptal edersin. Kopma vs ben yaşamıyorum. Pinglerim ve hizim da gayet iyi.

Yaklaşık 1.5 senedir Türk net kullanıyorum özet geçeyim. Türk Telekom'un 24 verdiği yerde Türk net 35 veriyordu kiralık alt yapı ile bu yüzden geçmek istedim. Sonrasında ise pakette güncelleme oldu ve 75 megabitlik pakete geçtim 3.50 upload 75 megabit download alıyordum. Son 1 aydır saçma şekilde hızım 49'a düştü kısıtlama var gibiydi şimdi onunla uğraşıyorum. Genel olarak memnun kaldım hatta arkadaşını getir kampanyası ile 2 kişi getirip 1 ay ücretsiz kullandım ve 1 ay daha yansıyacak. Ufak bir ekleme yapmak istiyorum: Müşteri hizmetlerine ne zaman destek kaydı açsam gün içi veya ertesi gün ya aradılar ya da siteden geri dönüş yaptılar ve internet bağlantım 6 gün içinde olmuştu şans işi sanırsam.

Altyapı varsa kullanılır. Altyapı YAPA ise hemen iptal etmenizi öneririm. Deneyip kullanın zaten taahüt yok sorun olurss iptal edersiniz.
Altyapı varsa kullanılır ne demek oluyor? Ben Türk Telekom kullanıyorum ve en fazla 16 MBPS hizmet verebiliyorlar daha doğrusu veremiyorlar bile ama TürkNet'in sitesine gittim adresimi yazdım ve 35 MBPS verebiliyorlarmış benim adresime ve bu benim için iyi bir şey ama aklımdaki şey acaba bunlar da Türk Telekom gibi bana çok az mbps verirler mi? 35mbps veriyoruz diyorlar bana kaç verirler ki en az?

Altyapı varsa kullanılır ne demek oluyor? Ben Türk Telekom kullanıyorum ve en fazla 16 MBPS hizmet verebiliyorlar daha doğrusu veremiyorlar bile ama TürkNet'in sitesine gittim adresimi yazdım ve 35 MBPS verebiliyorlarmış benim adresime ve bu benim için iyi bir şey ama aklımdaki şey acaba bunlar da Türk Telekom gibi bana çok az mbps verirler mi? 35mbps veriyoruz diyorlar bana kaç verirler ki en az?
Bölgenizde VDSL port olmadığı için Türk Telekom VDSL hızı size vermiyor. Türknet'e başvursanızda yine 16Mbps hız alacaksınız ya da kendi altyapısı olan YAPA olabilir bölgede.

Bilemeyiz belki Türk Telekom seni şuanda ADSL portta tutuyor ama bölgede bos VDSL port olduğu için Turknet sana öyle diyor olabilir. Bizzat kuzenimde dediğim gibi olay oldu ve Telekomdayken 10 MBPS zor aldığı interneti 35 MBPS oldu Turknet'de, arayıp sor. Veya Türk Telekom'u ara sor bilgi al.

Bina içi sisteminiz yeni ise tavsiye ederim ama mesela benim binamdaki gibi 40 senelik bir binada sonradan ankestreniz sonradan ve savma ise TT yi tavsiye ederim herşeyi halleder giderler. Türknet ile TT arasında bir kopukluk var benim tecrübelerimden anladığım kadarıyla. 30 gündür internetim bağlanmadı. Müşteri hizmetleri yok sorununuz olmayacağına güveniyorsanız kullanın taahhütsüz olması guzel fakat eksileri de var

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı