Türknet'in Gece 2-8 Arası AKN'ye İşlemesi

Dr. Sheldon C.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Türknet bu işlemi hayata geçirmiş gibi duruyor, çünkü gece 2.08 gibi internet kesildi, benim de aklıma normal internet kesintisi olabileceği gelmişti. Sonra Türknet OİM'den bakınca o saatten sonra kota bilgisinin girildiğini görünce, bunu Türknet'in yaptığını düşündüm, modem kapanıp açılınca bilindiği üzere kota bilgisi sisteme düşüyor ve bunu normal kotadan düşeceklerini sanıyorum. Bakalım ne olacak, bayağı da bir indirme yapmışım sabaha kadar. Kotaya işlerse yandık.

upload_2017-5-11_5-41-24.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom da kullanımlarınızı kotaya işler. Ama AKN kotasına işlemez. Yakında Kota ile AKN kotasının ayrılacağını düşünüyorum. Yoksa çok karışıklık olacaktır.

Türk Telekom da kullanımlarınızı kotaya işler. Ama AKN kotasına işlemez. Yakında Kota ile AKN kotasının ayrılacağını düşünüyorum. Yoksa çok karışıklık olacaktır.

Hocam gerçekten o kadar indirme yaptık AKN'ye işlenmiş gözüküyor, 71 GB. Sorayım mı ne yapayım? İşlenmeyecek sandım ama işlenmiş.

İstatistik olarak harcadığınız veriye eklenecektir tabii ki ancak 100 GB'yi geçseniz de sonuçta bu kullanımı 02.00 ve 08.00 arasında yaptınız, hızınız düşürülmeyecek.

Aradım sordum, bu günden itibaren güncelleme yapılacaktı OiM'de diyor, bugün tekrar bakın olmaz ise yarın arayın dediler.

Düzenlendi:
Bugün de bu uyarı geldi ama AKN kotasında gözüküyor yemiş olarak, aradım yine, ayrı ayrı gösterilmesi için çalışma yapılıyormuş. Neymiş arkadaş bu basit bir yazılımcı 1 saatte ayırır onu.
Bugün 70 GB indirme yapıp, hızım düşüyor mu düşmüyor mu? bakacağım, merak ettim.

upload_2017-5-12_22-55-5.png

upload_2017-5-12_22-55-37.png

Dün gece 2 ila 8 arası yaptığım tüm downloadlar kotaya işlendi. Sabah 11'de uyandığımda hızım 20 megabitlerde geziyordu. Müşteri hizmeletlerini aradım ve: ''Gece 2 den sabah 8'e yaptığım tüm işlemler kotama işlemiş ve hızımı düşürdünüz bu konu hakkında bir açıklamanız var mı ? Dedim. Müşteri hizmetlerinden Ö... hanım: Aklımda kalmayacak şekilde saçma şeyler söyledi ve arıza kaydımı oluşturdu beni arayacaklarını söyledi. Bende her gün kotam bu şekilde dolunca sizimi arayacağım dedim. Onlarda hayır teknik sorun oluşmuş, altyapınızdan kaynaklanan bir sorun hemen ilgilenicez dediler. Aksam saat 6 gibi geri dönüş yapan müşteri hizmetleri kotamın düzeldiğini hızımın arttığını söylediler. Kotam aynı 156 gb duruyor ama hızım 75 megabite çıktı tekrar. Umarım aynı sorunu bugün ve diğer günlerde yaşamam, yaşamayız.

Dün gece 2 ila 8 arası yaptığım tüm downloadlar kotaya işlendi. Sabah 11'de uyandığımda hızım 20 megabitlerde geziyordu. Müşteri hizmeletlerini aradım ve: ''Gece 2 den sabah 8'e yaptığım tüm işlemler kotama işlemiş ve hızımı düşürdünüz bu konu hakkında bir açıklamanız var mı ? Dedim. Müşteri hizmetlerinden Ö... hanım: Aklımda kalmayacak şekilde saçma şeyler söyledi ve arıza kaydımı oluşturdu beni arayacaklarını söyledi. Bende her gün kotam bu şekilde dolunca sizimi arayacağım dedim. Onlarda hayır teknik sorun oluşmuş, altyapınızdan kaynaklanan bir sorun hemen ilgilenicez dediler. Aksam saat 6 gibi geri dönüş yapan müşteri hizmetleri kotamın düzeldiğini hızımın arttığını söylediler. Kotam aynı 156 gb duruyor ama hızım 75 megabite çıktı tekrar. Umarım aynı sorunu bugün ve diğer günlerde yaşamam, yaşamayız.

Türknet mi yoksa başka ISS mi hocam?

Türknet mi yoksa başka ISS mi hocam?
Türknet kardeşim aradıktan sonra hızım 20'den 70'e çıktı :D Saatin 2 olmasını bekliyorum GTA 5 indiricem. Bakalım tekrar 20'ye düşecek mi AKN'yi geçti diye.

6293207102.png

ScreenShot_20170513021604.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı