Türksat 4/A Frekans Ayarları Nasıl

Cihaz model ve görsel paylaşmamış arkadaş, tam çözüm aranıp duruyordur şimdi. Konuya gelip de kendisi için bilgi isteyenler bu iki konuya da bakabilirler:

favicons
Türksat 4A Kanal Frekans Ayarları Nasıl Yapılacak? - Technopat

favicons
[Çözüldü] Micro HD-66 Türksat 4A Kanal Güncelleme

favicons
https://www.technopat.net/sosyal/konu/türksat-4-a-duyuru.110751/
Cihaz model ve görsel paylaşacaksın.
Evet arkadaşlar sorunu çözdüm. Öncelikle tüm kanalları siliyoruz. Daha sonra şebeke arama kısmından Frekans 11977 Sembol oranı 27500 Polarite H yapıyoruz arıyoruz bu kadar.

Bu ayarlar kullandığın Uydu alıcıya göre değişmektedir. Mesela bende Next YE-15000 HD var. Ben ayar yapmak için Ayarlar > Sistem Ayarları > LNB Ayarları altından ayar yapabiliyorum.
Merhaba Recep Bey, sizden bir ricam olacaktı. Bende Next ye-150000 HD uydu alıcı var. Bu uydu alıcıda şebeke arama kısmını bulamıyorum. Bundan dolayı Turksat 4-a frekanslarını ekleyemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Recep Bey, sizden bir ricam olacaktı. Bende Next ye-150000 HD uydu alıcı var. Bu uydu alıcıda şebeke arama kısmını bulamıyorum. Bundan dolayı Turksat 4-a frekanslarını ekleyemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Next YE-15000 HD Uydu Alıcısı (Receiver) - Kullanım Kılavuzu - Sayfa:17 - www.ekilavuz.com
NIT arama açık olsun, frekans 11747 H 27500 olarak ayarla ve taramaya başla. Tabi bunu fabrika ayarlarına döndürdükten sonra yap.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı