Türksat Kablonet fiber olduğu halde hız düşük

İsmail Aras

Hectopat
Yer
Distopya
Arkadaşlar merhaba, okuldan eve gelirken binanın kapısının önüne "Bu binada fiber altyapı var" yazısını gördüm. Babama söyledim ve eve Türksat Kablonet'in internetini aldık. Adam bize 100Mbps internet vereceğim dedi. Bağlattık Speedtest'den test yaptım 20 Mbps'yi geçemiyor. Bunun içinde 149 TL bir fiyat verdik adamlara. Bunun nedenini biliyorsanız söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu performans'ı deneyin Wi-Fi olarak kötü modemler. Birde Infinity modem verdiler değil mi? Bizde zn modem vardı hız 30 üstü görmüyordu o nedenle.

Bende Infinity modem vardı 2 çubuk çekse bile 50 mbps lik internette 30 mbps falan alabiliyordum. Dublex'de bile iyi çekiyordu. Sizin duvarlar kalın demekki :) Ama tabiiki repeater öneririm.

Aynı sorun bende de var hocam 100 mbps almam gerekirken şuan 50 alıyorum. Aradım çalışma var dediler 3-4 aydır böyle sadece oyalıyorlar.

Arkadaşlar merhaba, okuldan eve gelirken binanın kapısının önüne "Bu binada fiber altyapı var" yazısını gördüm. Babama söyledim ve eve Türksat Kablonet'in internetini aldık. Adam bize 100Mbps internet vereceğim dedi. Bağlattık Speedtest'den test yaptım 20 Mbps'yi geçemiyor. Bunun içinde 149 TL bir fiyat verdik adamlara. Bunun nedenini biliyorsanız söyler misiniz?
Wifi da deniyorsan normaldir.Kablolu bağlanıp test yapmanı öneririm.

Kablolu Performans'ı deneyin Wi-Fi olarak kötü modemler. Bir de Infinity modem verdiler değil mi? Bizde zn modem vardı hız 30 üstü görmüyordu o nedenle.

Aynen öyle Infinity modem verdiler.
Wi-Fi'da deniyorsan normaldir. Kablolu bağlanıp test yapmanı öneririm.

Kabloyu çekerim çekmesinede ama modem benim odama birazcık uzak.
Bu arada az önce Speedtest yaptım bu sefer 40 Mbps.

Infinity modem varsa ve modem odana uzaksa normal bence. O modemin kalitesi pek iyi değil bir de uzaksa düşük gelmesi normal.

Ya aslında demek istediğim şöyle; normalde salonda bilgisayarım ve koridorda salonun hemen yanında yani kablo çekersem çok uzun bir kablo gerekecek olmazsa repeater alırım.
Infinity modem varsa ve modem odana uzaksa normal bence. O modemin kalitesi pek iyi değil bir de uzaksa düşük gelmesi normal.

Peki bir çözüm yolu yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı