Türksat Kablonet nasıldır?

Bakım derken nasıl yani konuyu açar mısın biraz?
Bildigin bakim iste. Devre disi kaliyor internet. Aradigim zaman hep bakim var diyorlardi. Sunucu bakımlarıydi galiba bilemiyorum. Turksatin kabloneti bagimsiz kendi ağı var mahallene kadar geliyor sonra oradan televizyon kablosuna benzer bir kabloyla evine ulasiyor.

Hatay'da afet bölgesinde olduğum için Türk Telekom'un altyapısı yok ama Türksat'ın varmış aramızda kulanan varsa deneyimleri neler?

Berbat, yüksek ping lag spike download latency jitter ms yüksekliği ne ararsan var, uydu interneti DOCSIS ve DSL ortak şebekesi çöp, eğer GPON altyapısı varsa düşünülebilir ama onda da bir TurkNet performansı beklemeyin. Ben Zonguldak'ta CS2 de 60 -80 ms alırken( ki lag spike ve packet loss aşırı etki ediyor oynanışa)Diyarbakır'da oturan VDSL Telekom'lu arkadaşım 57 msde oynuyor. Ekside ve Şikayetvar'da böyle problemler yaşayan birçok insan göreceksiniz.

Teşekkürler. Bugün müşteri hizmetleri ile görüştüm adres 35 Mbps destekliyor ama kablo için gelip bakacaklar dedi kablo çekilmemiş ise arkadaşlar bakacak uygun bulur ise çekecek diyor nasıl yani anlamadım.

Genellikle oyun oynayan biriyim ama sorun yaşar mıyım bilmiyorum.

Oyun onayan birisin sakın ama bak s-a-k-ı-n aldıysan bile Infinity modemlerinden verirlerse ben istemiyorum yeni modem verin de oges modemleri var en azından 2 metre daha iyi çekiyor. 2 hop Telekom şebekesinden alan 35 megabit Superonline ile rahat rahat PUBG Mobile Fall Guys CS2 oynarken 100 megabit copsat cablo DOCSIS şu an Online Gaming'den soğuttu. Bakalım THH'ye gideceğim.
Elinizde başka seçenek yoksa da 1 yıl tahattüt yapın benim gibi 2 yıl tahattüt yapma gafletinde bulunmayın. Ayrica bir an önce lokasyonunuza Telekom'dan VDSL internet talep edin. İlk 14 gün iptal işlemlerin ücretsiz iptal için aradığında ses kaydına al müşteri hizmetleri o kadar cıvık insanlar ki artık yani hepsini tanıyacak boyuta geliyorsun ve kayıt acmiyorlar ilk 14 gün iptal için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı