Türksat Kablonet'e Geçilir mi?

@Tekila Harun Speedtest sunucusunda 100 Mbps gösteriyor olması hızınızın düşmediği anlamına gelmiyor. Aynı durum bende de var. Ankara Turksat sunucusunda 100 Mbps çıkıyor 25 çıkması gerekirken ama indirme yaparken 25 Mbps ile indiriyorum.

@Tekila Harun Speedtest sunucusunda 100 Mbps gösteriyor olması hızınızın düşmediği anlamına gelmiyor. Aynı durum bende de var. Ankara Turksat sunucusunda 100 Mbps çıkıyor 25 çıkması gerekirken ama indirme yaparken 25 Mbps ile indiriyorum.
Bende bir değişiklik olmuyor, zaten paket içeriğinde eğer altyapı yeterli değilse 25'e düşürüleceği yazıyordu. Altyapım yeterli olduğu için bir yavaşlama söz konusu olmuyor.

@Tekila Harun

Akşam 9'dan sonra dosya indirme hızınızı gösteren bir fotoğraf yükleme şansınız var mı?

Paket içeriğinde öyle bir şey yazdığını hatırlamıyorum. Varsa bana da gösterirseniz mutlu olurum. Altyapının yetersizlik durumuyla bir alakası yok bu işin. Öyle olsaydı sınırsız paket satmazlardı.

@Tekila Harun

Akşam 9'dan sonra dosya indirme hızınızı gösteren bir fotoğraf yükleme şansınız var mı?

Paket içeriğinde öyle bir şey yazdığını hatırlamıyorum. Varsa bana da gösterirseniz mutlu olurum. Altyapının yetersizlik durumuyla bir alakası yok bu işin. Öyle olsaydı sınırsız paket satmazlardı.
Hocam biz arayıp sormuştuk, onlar da eğer altyapınız iyiyise bir düşüş yaşanmaz demişlerdi. Dün saat 8'den sonra Steam'de indirme yaptım 6mb/sn zor aldım :( Ben psikolojik olarak 100mbps hissediyordum keşke söylemeseydiniz 😥 😥 🥺

Kesinlikle önermiyorum verdiği ping değerleri olsun hız değerleri olsun berbat ötesi. Özellikle oyun oynamak için kullanacaksanız bol bol bağlantı sorunu yaşatıyor kendisi.

Ben gayet başarılı buluyorum paketim 100 Mbps ama 100 Mbps üstünde hız alıyorum altyapım GPON fiber vardır kesinlikle öneriyorum.

100/5 Mbps Kablonet kullanıcısıyım, az önce youtube.com için Turksat routingine bakayım dedim "Ankara > Muğla > Gaziantep > Zonguldak > California" şeklinde garip bi routing var. Bu duruma anlam veremedim ama belki birilerinin işine yarar.

Geri
Yukarı