TürkTelekom Bilerek internetimizi kısıtlıyor!

Türktelekom kullanmaktan bıktım

• evet

Oy: 17 94,4%
  • hayır

Oy: 1 5,6%

• Oy verenlerin toplamı
    18

Al Sarab

Hectopat
Daha fazla  
Türk Telekom denilen isminden başka hiçbir şeyi Türk olmayan internet sağlayıcısı ile ilgili sadece kendi görüşümü(!) paylaşacağım sizlere.

Yaklaşık 10 yıldır Türktelekom ADSL hattındayım şehir merkezine yakın olmamıza rağmen Fiber/VDSL internet gelmedi. Ancak olayımız bu değil 2016 Nisan ayında Türktelekom aboneliğimi 2 yıl uzattım daha önceden 8Mbit sınırsız (sözde sınırsız 50GB AKN) internetimi 16Mbit sınırsız (sözde sınırsız 100GB AKN) olan tarifeye geçirdim. İşin ilginç taraflarından birini söyleyim mi? 8Mbit ile 4Mbit alıyordum ve bana internet altyapınız bunu sağlıyor biz size 16Mbit'e kadar dedik cevabını alıyordum ancak 16Mbit'e geçince 8Mbit hız almaya başladım nedense?

Asıl olay bundan 1 yıl sonra gerçekleşiyor 2017 Nisan ayında internette kopmalar oluyor ve Türktelekom ile iletişime geçince internetiniz hızı kaldırmıyor(!) modemi değiştirin (Bu arada modem değiştirirken 2 yıl taahhüt giydiriyorlar.) cevabını aldım ve modem ile kabloları değiştirdim. Sonuç internet hızım 4Mbit düştü kopmalar gitti. Müşteri hizmetleri arayınca sizin altyapınız 4Mbit destekliyor diyorlardı. Kendilerine 1 yıl 8 aldım diyorum arıza kaydı oluşturuyorlar, aramıyorlar (belirtmeme rağmen) mesaj atıyorlar ekte bulunan efsane mesaja cevap veremiyorsunuz.

Ancak asıl olay konumuz 2016'daki taahhatümün bitmesine 3 ay kaldı ve internet hızım 8Mbit'e geri yükseldi bu sürede Türktelekom Tivibu aboneliğini de iptal ettirdim ve her gün aramayın dememe rağmen telefon ile taciz edilmeye devem ediliyorum.

Benim bu son 2 yıldan anladığım Türktelekom sizinle Taahhütünüze göre internet veriyor başta iyi sonda iyi ortada kötü internet. Büyük ihtimal benim internetim 16mbit 16 sınıda alır. Sizinki de öyle ama TürkTelekom müşterilerini yolmayı seven bir firma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamların umrunda değiliz. Adamlar sonuçta 16(10) Mbit interneti 50 TL'ye bize kitliyorlar. Bizim başka ISS'lere geçmemiz veya 10 Mbit almamız hiç alakadar etmiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı