TUF 3 5600XT sistemdeki sorunlar

SametYiğit19

Decapat
Daha fazla  
-Bilgisayarı açtığımda siyah ekran geliyo sadece görev çubuğu açılıyor. (O da gidip geliyor hızlı bi şekilde.)
-Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerek sorunu. (İlk açtığımda oluyor genelde.)
-Oyunlarda FPS drop.
-(Son zamanlarda olmaya başladı) Ekran kartı kullanımı anlamsız bir şekilde %90'lara çıkıyor. (Bilgisayarda bir şey açık değilken.)
-Wattman sorunu

Bunların nedeni ne olabilir? Vatan bilgisayar kasayı getirmemi söyledi ama ben ekran kartından olabilceğini düşünüyorum. Kasayı da götürme taraftarı değilim çünkü bunları hep yapmıyor, orada da yapmaz ise boşuna uğraşacağız saatlerce. Ekran kartından emin olabilirsem sadece ekran kartını götürmenin daha iyi olucağını düşüyorum.
Ekim ayının başında topladım sistemi.
Sistem: Ryzen 5 3600X - TUF 3 Raedon RX5600XT - 16GB RAM - 500GB SSD - 650W Güç kaynağı

Son düzenleme:
Normal, başarıyla bir şekilde kurulduysa tamamanlanmıştır. Ekran kartı sürücüsünü DDU'layınca, WHQL sürücüyü indirin, sistemi yeniden başlatın ve test edin.
Dediklerinin hepsini yaptım çok teşekkürler inşallah sıkıntı çıkarıp uğraştırmaz.
Son bir sorum olucak masaüstündeki bilgisayar uygulaması koyduğum yerde durmuyo yenileyince ekranı masaüstündeki en son boşluğa gidiyo yeni uygulama indirdiğimizdeki gibi bunu nasıl çözebilirim?

Dediklerinin hepsini yaptım çok teşekkürler inşallah sıkıntı çıkarıp uğraştırmaz.
Son bir sorum olucak masaüstündeki bilgisayar uygulaması koyduğum yerde durmuyo yenileyince ekranı masaüstündeki em son boşluğa gidiyo yeni uygulama indirdiğimizdeki gibi bunu nasıl çözebilirim?
Masaüstüne sağ tık yaptığınızda sıralama ölçütü çıkacak, o ayarı kontrol edin. Herhangi birinde işaret olmaması gerek.

@SametYiğit19 C > Kullanıcılar > "Kullanıcı adı örnek" > appdata > Roaming > Microsoft > Windows > Başlat menüsü > Programlar > Windows Sistemi > Burada "Bu bilgisayar" kısayoluna sağ tık yap, göndere gel, masaüstü kısayol oluştura tıkla.

@SametYiğit19 C > Kullanıcılar > "Kullanıcı adı örnek" > appdata > Roaming > Microsoft > Windows > Başlat menüsü > Programlar > Windows Sistemi > Burada "Bu bilgisayar" kısayoluna sağ tık yap, göndere gel, masaüstü kısayol oluştura tıkla.
Roaming klosöründen sonrası yok ama adını değiştirince oldu.
Tekrardan çok teşekkürler.

Kurup test ettim ama şimdide oyun dondu bi anda bilgisayar kendini yeniden başlattı Windows düzgün çalışmıyor dedi tekrar yeniden başlattı ve şuanda ekran gelmiyor. Aşırı şekilde sinir bozucu bir durum.
Mavi ekran hatası falan mı aldınız? Tam olarak hatayı belirtti mi? Güç kaynağınız ve kasanız nedir ayrıca?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı