TUF A15 FA506IU Valorant'ta düşük FPS

• Konuyu başlatan cunik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 803

cunik

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Arkadaşımın ASUS marka güzel bir laptopu var. HDMI bağlantısı ile sadece monitör ekranı açık olacak şekilde 165Hz ASUS monitörle kullanıyor. Sorunu ise Valorant'da düşük FPS alması. En düşük ayarlarda 110FPS alıyor. Tamamen aynı laptopun YouTube üzerinden Valorant FPS testlerine baktığımızda ise en yüksek ayarlarda en düşük 160 FPS civarı aldığını görüyoruz. Acaba sorun nedir? Nasıl çözebiliriz?

Bilgisayar özellikleri: ASUS TUF A15 FA506IU. CPU: Ryzen 7 4800H, GPU: GTX 1660 Ti, RAM: 8 GB 3200 MHz, Storage: 512 GB M.2 SSD, OS: Win 10 Pro.

Not: Monitörün de laptopun da ekranı 1920x1080.

Oyunu en yükseğe alırsanız daha fazla FPS alma şansınız var. Valorant biraz sıkıntılı diye biliyorum bu işte. Ek olarak sıcaklık değerleriniz nedir? CPU ısısı fazla olduğu için kendini kısıtlamak zorunda kalıyor olabilir.

Hatta evet, sıcaklık vardır diye düşünüyorum çünkü bu seri kronik olarak sorunlu diye biliyorum.

Oyunu en yükseğe alırsanız daha fazla FPS alma şansınız var. Valorant biraz sıkıntılı diye biliyorum bu işte. Ek olarak sıcaklık değerleriniz nedir? CPU ısısı fazla olduğu için kendini kısıtlamak zorunda kalıyor olabilir.

Hatta evet, sıcaklık vardır diye düşünüyorum çünkü bu seri kronik olarak sorunlu diye biliyorum.
Sıcaklık değerleriniz nedir?
Takip etmesini söyledim, buraya dönüş yaparım ancak bende de onun donanınımından daha düşük donanıma sahip Monster marka bilgisayar var ve çok ısındığında bile böyle bir şey yapmadı.

Merhaba, konu sahibinin bahsettiği arkadaş benim. İnternette benim bilgisayarımın aynı serisindeki bilgisayarların Valorant'taki FPS degerlerine bakıyorum. Galiba 16 GB RAM olan versiyonları en yuksek ayarlarda 160 170 FPS degerlerinde dolaşıyor. Sıcaklık degerlerime gelecek olursak ortalama Turbo modda 80 derece görüyorum ki laptop için iyi bir deger bu. NVIDIA Denetim Masası ayarlarınındada bir problem yok. Oyun GTX 1660 Ti ile çalısıyor, tasarruf modunda degil.

Geri
Yukarı