TUF B450 Plus anakart PCI-e 4.0 SSD'yi destekler mi?

Osman Topçu

Centipat
Daha fazla  
Birçok yerde desteklediği söylenmiş acaba yeni gelen BIOS güncellemeleri ile de hala destekliyor mu ona göre PCI-e 4.0 SSD alacağım.

Çipsetler PCI-E 4.0 desteklemiyor. Onun dışında yazılımsal yolları varsa bilmiyorum ancak bu donanımsal bir olay.
Destekliyor, hatta bu kartta hem PCI-e 4.0 x16 hem de x4 yolları zaten var; sadece AMD bunların aktif edilmesini istemiyor o kadar. Bahsettiğim beta BIOS'da aktif edilmişti fakat AMD üreticileri sıkıştırıp yazılımsal olarak engelledi.

@BerkayZ87 Düzelttim o kısmı. Siz benim ne demek istediğimi anladıysanız sorun yok. Dediğiniz yanlış sonuç itibariyle. :)

@Elio Talvinen "İşlemci" yazdığım yere SSD yazacaktım. Düzelttim.
Arkadaş okuma yazma demiş hocam, okuma yazma dediğine göre işlemciden bahsediyor olamaz. M2 demek istemiş bariz bir şekilde.

Destekliyor, hatta bu kartta hem PCI-e 4.0 x16 hem de x4 yolları zaten var; sadece AMD bunların aktif edilmesini istemiyor o kadar. Bahsettiğim beta BIOS'da aktif edilmişti fakat AMD üreticileri sıkıştırıp yazılımsal olarak engelledi.
Konu dışı ama bu anakartı önerir misiniz? Q-Flash var mı?

Destekliyor, hatta bu kartta hem PCI-e 4.0 X16 hem de X4 yolları zaten var; sadece AMD bunların aktif edilmesini istemiyor o kadar. Bahsettiğim beta BIOS'da aktif edilmişti fakat AMD üreticileri sıkıştırıp yazılımsal olarak engelledi.

Hocam sence PCI-e 4.0 mı almalıyım 3.0 mı bunu aktif etmenin başka bir yazılımsal yolu var mıdır?

Konu dışı ama bu anakartı önerir misiniz? Q-Flash var mı?
Güzel sayılır ama yerine TUF B450-PRO S, TUF B450 PLUS II veya B450M Bazooka bakın. Konudaki söz konusu kartta Q-Flash yok ama herhangi bir soruna karşı alternatif olarak CrashFree BIOS 3 var.

Hocam sence PCI-e 4.0 mı almalıyım 3.0 mı bunu aktif etmenin başka bir yazılımsal yolu var mıdır?
O beta BIOS'un hangisi olduğunu bilmiyorum ve biraz araştırma ile bulunur ama beta sürüm bir BIOS sağlıklı olmayacaktır, PCI-e 3.0 disk tercih edip uğraşmayın derim.

Güzel sayılır ama yerine TUF B450-PRO S, TUF B450 PLUS II veya B450M Bazooka bakın. Konudaki söz konusu kartta Q-Flash yok ama herhangi bir soruna karşı alternatif olarak CrashFree BIOS 3 var.

O beta BIOS'un hangisi olduğunu bilmiyorum ve biraz araştırma ile bulunur ama beta sürüm bir BIOS sağlıklı olmayacaktır, PCI-e 3.0 disk tercih edip uğraşmayın derim.
Hocam Plus II sürümünde BIOS güncelleme var gözüküyor inceler misiniz? Ayrıca sizi konuya etiketledim.

Güzel sayılır ama yerine TUF B450-PRO S, TUF B450 Plus II veya B450M Bazooka bakın. Konudaki söz konusu kartta Q-flash yok ama herhangi bir soruna karşı alternatif olarak CrashFree BIOS 3 var.

Hocam bende eski BIOS sürümüne geçmeye karşıyım sadece başka bir çözüm yolu var mıdır diye sormuştum. Sanırım 3.0 alıp hiç uğraşmayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı