TUF B450 Pro vs B450 Tomahawk Max

özgür346

Kilopat
Daha fazla  
ASUS TUF B450-PRO GAMING'ya da MSI Tomahawk Max. Hangisini tercih etmeliyim? Gönlüm
ASUS TUF B450-PRO GAMING bundan yana ama cidden emin olamıyorum. Elimde de Arctic 34 Duo soğutucu var MSI ile sıkıntılı birkaç konu gördüm bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa mutlu olurum

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS TUF B450-PRO GAMING'ya da MSI Tomahawk Max. Hangisini tercih etmeliyim? Gönlüm
ASUS TUF B450-PRO GAMING bundan yana ama cidden emin olamıyorum. Elimde de Arctic 34 Duo soğutucu var MSI ile sıkıntılı birkaç konu gördüm bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa mutlu olurum
MSI daha iyi bir tercih olur.

Kesinlikle MSI Tomahawk Max tercihiniz olsun. Nedeni ise VRM'leri çok kaliteli, R5 5600X gibi bir işlemciyi rahatlıkla besleyebiliyor.

Hangi işlemci ile kullanacaksınız? İkisi arasındaki VRM kalitesi farkı çok yüksek değil, birisi 100A diğeri 125A, yani eğer Ryzen 7 5800X'in üstüne çıkmayacaksanız, aradaki farkı umursamanıza çok gerek yok. Ben olsam Tomahawk seçerdim, ancak yazdığınıza göre gönlünüzden TUF geçiyor. İkisini de alabilirsiniz, ikisi de üzmez.

Bunu tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.
Tomahawk 750TL civarlarında iken ona yönelmeniz daha karlı olacaktı ancak Tomahawk bence şu an fiyatını hak etmiyor.

Ben TUF B450-PRO kullanıyorum bu karttan yana herhangi bir sıkıntı yaşamadım MSI da iyi bir kart ama ben alırken araştırdığımda o model için VRM'lerde ısınma sorunu var diye bir şeyler görmüştüm, bir de ASUS markasını daha çok beğeniyorum tasarımlarını falan o yüzden TUF aldım.

Geri
Yukarı