TUF B450M GAMING Plus BIOS is updating LED Firmware Sorunu

Muammer Bey

Hectopat
Arkadaşlar bu lanet hatayı 2 gündür almaktayım. 2 uçlu LED kablosu LED kontrolcüden çıkık haldeyken farkında olmadan çalıştırdım geri taktım direk kontorlcüyü dahi söktüm yani CMOS reset dahil her şeyi denedim, düzelmiyor. İtopya üzerinden aldım geri gönderin bakalım dediler sağ olsunlar, pazartesi göndereceğim fakat yok mu kolay bir çözümü? Recep abi Ali abi biliyor musunuz acaba?

Arkadaşlar ricam eğer cevabı bilmiyorsanız bile Recep veya Ali abiyi etiketleyin onlar muhakkak bir şeyler biliyordur en azından bir fikir verirler. ASUS anakartlarda oluyormuş bu ASUS anakart aldığıma bin pişmanım gerçekten lanet ettirdi.

Bu arada bilgisayara girebiliyorum oyun dahi oynayabiliyorum. Fakat kapat tuşuna bastığımda monitör kapanıyor bilgisayar çalışmaya devam ediyor fişini çekmek zorunda kalıyorum tekrar açılınca yine aynı hata. 45 dakika falan sürüyor sonra Windows arayüzüne giriyor fakat çok kanser ve bilgisayar kapanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin ve BIOS sürümün nedir?

Abi BIOS sürümü 2006 daha günceli gelmiş ve işlemcim 3600.

Yeni BIOS'a güncellemem düzelir mi abi veya bu hatanın kaynağı BIOS sürümü mü çünkü yeni güncellemesi AM4 soketi ile alakalı bir bilgi yazıyor. Ayrıca sizin bana YouTube üzerinden attığınız linkte işlemci ile alakalı gibi duruyor benim işlemcim en güncel nesil.

Yarın güncelleyeceğim abi düzeltmesini umuyorum yoksa teknik servise gönderip en az 20 gün bekleyeceğim.😟
Bu arada bu kadar geç yazma sebebim ne yazık ki hızlı yazarken, yazım hatası yapmış olmak umarım çözümünü biliyorsundur abi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı