TUF F15 nasıldır?

Bende aldım valla hepsiburada gerçekten sahip çıkıyor sattığı şeylere, kargo bekliyorum umarım güzel çıkar☺️
Yani şuan denediğim programlar ve oyunlar çok yoracak gibi değil cihaz güçlü. Bir kaç gün sonra daha fazla yük bindirecek şeylerde deneyeceğim. Ekrandaki ışık süzmesi dışında sorun yok gibi. Hayırlı olsun size de şimdiden

Çok fazla değil ama şansızlık 😀 3 4 programla Benchmark yaptım ideal yükseklikte çıktı. Cs go valo ve lolde en yükseklerde denedim. Cs go 270-300 FPS , Valorant 200 civarında. LoL 250 basede fightta 200 lere az da olsa nadir iniyor. Ha lolde zaten sabitlersin o ayrı. Render ve HDD testleri temiz. Bu dediğim oyunlarda 70 derece zaten görmedi turbo da olunca da güzel soğuyor. Tek sorun o ışık süzmesi o da simsiyah bir ekranda farkettim. Pazartesi asusla bir görüşelim artmazsa can sıkacak gibi değil
Ek olarak: Lolde en düşüğe çektim 280 lere filan geldi. Çift ram olsaydı 300 görürdük fazlasıyla. Çizim programlarında deneyeceğim birazdan. 14 gün süremiz var sonuçta.
Dikkat dagitacak kadar cok isik geliyorsa bence degistirin. Ben daha sicakliklara bakmadim, Witcher 3'te en yuksek grafiklerde 60 fpsin ustundeydi genel olarak. Sicakliga bakmasam bile klavyeye dokundugum zaman pek isinmadigi belliydi, sogutma basarili ama fanlar turboda bazen cok ses cikariyor ama o da nadir oluyor. Birkac RPG oyununda daha deneyecegim. Benim de on denehimim gayet iyi su anlik umarim boyle devam eder. :D

Dikkat dagitacak kadar cok isik geliyorsa bence degistirin. Ben daha sicakliklara bakmadim, Witcher 3'te en yuksek grafiklerde 60 fpsin ustundeydi genel olarak. Sicakliga bakmasam bile klavyeye dokundugum zaman pek isinmadigi belliydi, sogutma basarili ama fanlar turboda bazen cok ses cikariyor ama o da nadir oluyor. Birkac RPG oyununda daha deneyecegim. Benim de on denehimim gayet iyi su anlik umarim boyle devam eder. :D
Turbo gerçekten çok iyi. Dün 5 saat filan Valorant attım tüm ayarlar üst düzeyde. Isı arkada kalıyor tuşlara yada touchpad civarı soğuk. Arada turbo çalışıp iyice soğuyor. Şahsen kulaklıksız arkadaşla konuşarak oynadık. Mikrafona ne PC sesi ne de fan gitmedi. Çok dikkat dağıtacak gibi değil buraya atsam belki de farketmezsiniz o derece😀 Bugün ben de farklı oyunlarda denerim. 14 gün de iyice bir sömürelim test açısından
Turbo gerçekten çok iyi. Dün 5 saat filan Valorant attım tüm ayarlar üst düzeyde. Isı arkada kalıyor tuşlara yada touchpad civarı soğuk. Arada turbo çalışıp iyice soğuyor. Şahsen kulaklıksız arkadaşla konuşarak oynadık. Mikrafona ne PC sesi ne de fan gitmedi. Çok dikkat dağıtacak gibi değil buraya atsam belki de farketmezsiniz o derece😀 Bugün ben de farklı oyunlarda denerim. 14 gün de iyice bir sömürelim test açısından
Bu arada klavye ışığını tek renk sabitleyebildiniz değil mi

Evet turbo modda sogutma cidden basarili ama gecenin bir yarisi o ses sikinti cikarir. :D Daha bir kez kullandim laptopi malum sinavlar falan pek ugrasamadim ama o bir kere kullanisimda da kulakliksiz oynayamadim. Umarim verdigi ilk izlenim gibi devam eder cunku ben su an bayagi memnun kaldim. Ayrica daha o ayari yapmadim hocam haftasonu falan denerim galiba.

Evet turbo modda sogutma cidden basarili ama gecenin bir yarisi o ses sikinti cikarir. :D Daha bir kez kullandim laptopi malum sinavlar falan pek ugrasamadim ama o bir kere kullanisimda da kulakliksiz oynayamadim. Umarim verdigi ilk izlenim gibi devam eder cunku ben su an bayagi memnun kaldim. Ayrica daha o ayari yapmadim hocam haftasonu falan denerim galiba.
Şahsen kulaksızlık oynayamayacak kadar gürültülü değil diye düşünüyorum hocam. Tabi cihazlar arası fark olursa bilemiyorum. Işık sızması için asusla görüştüm ıps lerde normal dediler ama fotoğraf video attım istedikleri için. Eğer büyümez veya garantiye girmezse göndermeyi düşünüyorum iade yada değişim olacak. Şahsen memnunum şuana kadar performansından.
Bence sizde uygun olduğunuzda güzelce hdd sdd , benchmarklar , ölü piksel ve o sızma testlerini yapın 14 gün sonuçta hakkımız var. Bu arada sesi evimdeki 2012 de aldığım sonyden baya kısık ve içerden boğuk gibi geliyor. Dts filan da kurdum onu da bir karşılaştır derim
Bilgisayar 19 milyarı geçmiş bulunmakta güncel olarak 😀

Son düzenleme:
@396530 Hocam selamlar, ben laptopi test ettim ve bende de isik sizmasi var. Basta klavye sag olsun yansima sanmistim ama idiklari kapatinca ustte cok azicik sizma oldugunu fark ettim. Sizde de ayniydi degil mi? Kronik sorun anladigim kadariyla, peki sizce bunun icin degisim yapmaya deger mi? Sonucta az paradan bahsetmiyoruz. Bunun disinda sicaklik degerleri ve fpsler bekledigimern daha iyi. Sadece su isik sizmasi moralimi bozdu biraz.

@396530 Hocam selamlar, ben laptopi test ettim ve bende de isik sizmasi var. Basta klavye sag olsun yansima sanmistim ama idiklari kapatinca ustte cok azicik sizma oldugunu fark ettim. Sizde de ayniydi degil mi? Kronik sorun anladigim kadariyla, peki sizce bunun için degisim yapmaya deger mi? Sonucta az paradan bahsetmiyoruz. Bunun disinda sicaklik degerleri ve FPS'ler bekledigimern daha iyi. Sadece su isik sizmasi moralimi bozdu biraz.

Kapkaranlık odada en yüksek parlaklıkta siyah ekranda biraz daha fazla ilk anlattığımdan. ASUS'la görüştüm garanti kapsamında olduğunu söylediler. Hepsiburada her ne kadar zorluk çıkarsa da değişim için gönderme talebi açtım ama göndermeyeceğim gibi. Şimdi gider normal filan derler boşa 20 gün beklemiş olurum. Daha ürünü çizerler başına bir şey gelir diye göndermedim. ASUS TUF Gaming ışık sızması burada videosu var cihazın istersen bir bak. FPS ve performans yönünden gram endişem yok gayet güzel calışıyor soğutma da aynı. Sanırım tüm IPS'lerde var dostum ya.
Kapkaranlık odada en yüksek parlaklıkta siyah ekranda biraz daha fazla ilk anlattığımdan. ASUS'la görüştüm garanti kapsamında olduğunu söylediler. Hepsiburada her ne kadar zorluk çıkarsa da değişim için gönderme talebi açtım ama göndermeyeceğim gibi. Şimdi gider normal filan derler boşa 20 gün beklemiş olurum. Daha ürünü çizerler başına bir şey gelir diye göndermedim. ASUS TUF Gaming ışık sızması burada videosu var cihazın istersen bir bak. FPS ve performans yönünden gram endişem yok gayet güzel calışıyor soğutma da aynı. Sanırım tüm IPS'lerde var dostum ya.

Asusa ben gündüz saatlerinde fotoğraf atmıştım orada sadece üstte bir spot gibi görünüyordu kronik olduğunu ama IPS'lerde normal olduğunu söyledi. Teknik ekipteki kişiye bağlı değişimi uygun görürse ancak dedi. Zaten garantili cihaz hocam panel vs. ileride değiştirilir diye düşünüyorum büyürse filan ama büyümez net dedi adam. Bakalım kullanalım. Karar senindir değişince gelen üründe aynı olursa daha da can sıkar :)

@396530 Evet hocam ayni dusunuyorum ben de. Performans acisindan aldigim gunden beridir hicbir pismanligim olmadi. Ama gecenlerde isiklari tamamen kapattim ve siyah ekran gelince ustte bir sizma oldugunu fark ettim. Cok dikkatli bakmasam onu da gormezdim galiba. Eger klavyenin isiklarini kapatmasam asla gormezdim. Eger kronik sorunluysa diger panellerde de olacaktir ve simdi dediginiz gibi bosuna beklemeye gerek olmaz. Cok goz tirmalamadigi surece memnunum. Su anlik Asus'a guvenmeyi tercih edecegim galiba cunku daha onceden de memnun kalmistim servislerinden.

@396530 Evet hocam ayni dusunuyorum ben de. Performans acisindan aldigim gunden beridir hicbir pismanligim olmadi. Ama gecenlerde isiklari tamamen kapattim ve siyah ekran gelince ustte bir sizma oldugunu fark ettim. Cok dikkatli bakmasam onu da gormezdim galiba. Eger klavyenin isiklarini kapatmasam asla gormezdim. Eger kronik sorunluysa diger panellerde de olacaktir ve simdi dediginiz gibi bosuna beklemeye gerek olmaz. Cok goz tirmalamadigi surece memnunum. Su anlik Asus'a guvenmeyi tercih edecegim galiba cunku daha onceden de memnun kalmistim servislerinden.
Aynen oda tamamen karanlık olmayınca ve klavye ışığı olmayınca belli oluyor. Yoksa ben after affectte videolar hazırlıyorum. Vektörel çizimler vs. yapıyorum hiç birinde gözüme çarpmıyor oyunda zaten mümkün değil. Bir tık parlaklığı yüzde 80 aldım o da gözü yormasın diye o zaman daha da azaldı. Aynen göndersek bile olmayacağının garantisi yok. Sadece Asus yada laptop dışında IPS monitörlerden de çok şikayet var normalleşmiş. Monster filan normal diyor uğraşmıyor şikayet var üzerinden okudukları da. Asus iyidir ben de güveniyorum. Hepsi buradaya biraz yüklendim değişime yanaşmıyor diye 200 TL hediye çeki filan verdi 😀 Ona da az daha koyup 2.5 inc ssd düşünüyorum

Geri
Yukarı