Bütçe
30-33k
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bir gaming laptop almayı düşünüyorum. Mühendislik okuyorum. Okulda kütüphanede ders çalışırken, evde bazı zamanlar oyun oynadığımda keyif alabileceğim bir laptop bakıyorum. Araştırmalarım sonucunda seçenek sayımı 4'e indirebildim. Sizden hangi laptopu almam konusununda tavsiyeler istiyorum ve sebeplerini yazarsanız çok memnun olurum.

Bütçe artarsa bu çok daha iyi olur.
Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H - 82JQ00AYRM artmazsa buna bakın, TUF modeli sınırda çalışıyor sıcaklık olarak.

TUF'lar çok sıcak. O bütçeyle 3070'de alınabilir (max-q). Ama bütçe biraz daha arttırılırsa yukarda ZaBalance'ın linkini verdiği Lenovo fiyat performans olarak çok iyi.

Bütçe artarsa bu çok daha iyi olur.
Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H - 82JQ00AYRM artmazsa buna bakın, TUF modeli sınırda çalışıyor sıcaklık olarak.

TUF'lar çok sıcak. O bütçeyle 3070'de alınabilir (Max-Q). Ama bütçe biraz daha arttırılırsa yukarıda Zabalance'ın linkini verdiği Lenovo fiyat performans olarak çok iyi.

Hocam benim de TUF hakkında kuşkularım vardı tavsiyeleriniz üzerine pek almayı düşünmüyorum. Attığınız Lenovo'yu da daha önce görmüştüm fakat temel amacım oyun olmadığından ekran kartından biraz kısıp güzel bir işlemci almak bana daha cazip geliyor çeşitli programlar da rahat edebilme açısından. Sizce 5800H gayet yeterli bir işlemcimi yoksa Intel'in 11. 12. nesil işlemcileri ile 3060 benim açımdan daha mı iyi olur? ( Temel amacım oyun değil )

Hocam benim de TUF hakkında kuşkularım vardı tavsiyeleriniz üzerine pek almayı düşünmüyorum. Attığınız Lenovo'yu da daha önce görmüştüm fakat temel amacım oyun olmadığından ekran kartından biraz kısıp güzel bir işlemci almak bana daha cazip geliyor çeşitli programlar da rahat edebilme açısından. Sizce 5800H gayet yeterli bir işlemcimi yoksa Intel'in 11. 12. nesil işlemcileri ile 3060 benim açımdan daha mı iyi olur? ( Temel amacım oyun değil )

11.nesil i7-11800H veya 12.nesil 12500h 12700H bu modellerin hepsi performans olarak en üst düzey mobil segment işlemcileri muadili AMD işlemci yok diyebiliriz şu an için

TUF'lar çok sıcak. O bütçeyle 3070'de alınabilir (Max-Q). Ama bütçe biraz daha arttırılırsa yukarıda Zabalance'ın linkini verdiği Lenovo fiyat performans olarak çok iyi.

5800H yeterli bir işlemci fakat 12. nesil Intel'lerin çoklu çekirdek anlamında özellikle performansları çok daha fazla.

11.nesil i7-11800h veya 12.nesil 12500h 12700h bu modellerin hepsi performans olarak en üst düzey mobil segment işlemcileri muadili AMD işlemci yok diyebiliriz şu an için.

6000h serisi çıktı unutma.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Sizin de dedikleriniz üzere Intel'in 11. ve 12. nesil işlemcilerine yönelmemin daha doğru bir karar olduğunu düşündüm. Aklımda şu an 2 laptop var birisi Monster biriside Lenovo. İkisinin farklı olduğu tek yön işlemcileri;
Monster'da i7 12700h.
Lenovo'da i7 11800h var.
Monster hakkında çok şikayet duydum fakat işlemcisi biraz daha iyi. Sizce hangi laptopu tercih etmeliyim?

pc 11111111111111.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı