TUF FX505-DY laptopta Vega 8'i devre dışı bırakmak

Abdullah Aydin12

Femtopat
Katılım
21 Şubat 2021
Mesajlar
9
Selamlar ben ASUS TUF Gaming adlı bilgisayarın FX505-DY modelini kullanıyorum bu laptop bilgisayarda 2 ekran kartı var. Biri AMD Radeon Vega 8 Graphics ve RX560 var.

Şimdi ben bir uygulamada RX560'ı çalıştıramıyorum, çok şey denedim hiçbir şekilde uygulamayı tanıtamadım ve o yüzden Vega 8 Graphics ile çalışıyor. Bu Vega 8 Graphics'in performansı kötü o yüzden sıkıntı yaşıyorum. Ben Vega 8 Graphics'i devre dışı bıraksam (APU yok bilgisayarda) görüntü kaybı yaşar mıyım? Yani bilgisayara bir şey olur mu? Daha sonra Vega 8 Graphics'i geri açabilir miyim? Yani kısaca Vega 8 Graphics devre dışı kalınca RX560 bilgisayarda görüntüyü verir mi? Normalde tasarruflu olması için masaüstünde kötü ekran kartı olan Vega 8 kullanılıyor, RX 560'a geçince sıkıntı olur mu? Vega 8'e daha sonradan geri geçebilir miyim?
 
KS
A

Abdullah Aydin12

Femtopat
Katılım
21 Şubat 2021
Mesajlar
9
Laptopta hangi ekran kartını kullanacağını belirleyebildiğin bir ayar. Donanımsal olarak laptoplarda bulunuyor o yüzden laptopta bulunmuyorsa masaüstünde iGPU'yu devre dışı bırakmanın bir yolu yok.
Olup olmadıgını nasıl anlarım onun bir yolu var mı internetten mi bakmam lazım ?
 
Yukarı