TUF Gaming A15 FA507RE alınır mı?

Turbo Boost kapalı:Eki Görüntüle 1529007
Turbo Boost açık:
Eki Görüntüle 1529008
Hocam benimki de aynı fakat sadece HN049 olan modeli. Tek farkı RAM'lerin Dual channel olması.

Ayarlar da şu şekilde:
Eki Görüntüle 1529009

Reis normal maçta da aynı FPS değerleri mi bir de PC de ısınma sorunu ve yüksek fan sesi sorunu var mı? Bazı bilgisayarlarda bir süre sonra çok ısınmaya başlıyor 1 yıl falan siz sorun yaşadınız mı?

Reis normal maçta da aynı FPS değerleri mi bir de PC de ısınma sorunu ve yüksek fan sesi sorunu var mı? Bazı bilgisayarlarda bir süre sonra çok ısınmaya başlıyor 1 yıl falan siz sorun yaşadınız mı?
TUF A15'i temiz tutmak gerek, fan sesi çok yüksek denemez ancak performans modunda duyulabilir bir fan sesi çıkarıyor doğal olarak. Isınma konusunda biraz sıcak çalıştığı söylenebilir ancak düzenli bakımı yapıldığı sürece sorun oluşturmaz.

TUF A15'i temiz tutmak gerek, fan sesi çok yüksek denemez ancak performans modunda duyulabilir bir fan sesi çıkarıyor doğal olarak. Isınma konusunda biraz sıcak çalıştığı söylenebilir ancak düzenli bakımı yapıldığı sürece sorun oluşturmaz.

Hocam bu ASUS'larda Monster'lerde olan gibi 6 ayda bir ücretsiz bakım vs var mı bilginiz var mı? Bir de beni 4 yıl falan götürür mü sizce bu bilgisayar teşekkürler yardımlarınız için ısındım sanırım bu bilgisayara sipariş edeceğim gibi duruyor.

Hocam fan sesi turbo açıkken birazcık gelmeye başlıyor , performans modundayken fan sesini neredeyse hiç duymuyorum. Bahsettiğiniz ısınmaya başlama durumu tamamen sizin laptopu temiz tutmanızla alakalı. Bu arada normal maçta fps değerleri attığıma nazaran daha bile yüksek.

Hocam fan sesi Turbo açıkken birazcık gelmeye başlıyor, performans modundayken fan sesini neredeyse hiç duymuyorum. Bahsettiğiniz ısınmaya başlama durumu tamamen sizin laptopu temiz tutmanızla alakalı. Bu arada normal maçta FPS değerleri attığıma nazaran daha bile yüksek.

Reis senin modele baktım stok kalmamış çoğu yerde olanlarda da 25k + attığım modeli alırsam çok FPS fark etmez değil mi herhalde RDR 2 vs oyunları oynamak. İstiyorum kasma donma olmadan.

Reis senin modele baktım stok kalmamış çoğu yerde olanlarda da 25k + attığım modeli alırsam çok FPS fark etmez değil mi herhalde RDR 2 vs oyunları oynamak. İstiyorum kasma donma olmadan.

Hocam elbette fark olur fakat belli başlı oyunlar dışında hissetmezsiniz bile. Fakat en yüksek ayarda oynayacağım takıntınız varsa biraz sıkıntı çekebilirsiniz zira 4 GB VRAM bazen yetmeyebiliyor. Ben 1-2 ayarı mediuma çekip rahatça oynamıştım RDR2'yi. Hele bir de DLSS açarsanız bal gibi oynarsınız.

Hocam elbette fark olur fakat belli başlı oyunlar dışında hissetmezsiniz bile. Fakat en yüksek ayarda oynayacağım takıntınız varsa biraz sıkıntı çekebilirsiniz zira 4 GB VRAM bazen yetmeyebiliyor. Ben 1-2 ayarı mediuma çekip rahatça oynamıştım RDR2'yi. Hele bir de DLSS açarsanız bal gibi oynarsınız.

Çok teşekkür ediyorum kral siparişi verebilirim yarın biraz daha araştırıp kafama karışan bişey olursa sorarım.

Reis bu konuda ASUS TUF Gaming A15 alınır mı?
Mematitechnonun dediği sorunları yaşadın mı kafam karıştı biraz.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ediyorum kral siparişi verebilirim yarın biraz daha araştırıp kafama karışan bişey olursa sorarım.

Onda eski TUF var büyük ihtimalle, eski modeller çok problemliydi. Bütçeniz varsa A15'in 3060 versiyonunu almanız daha iyi olur. Hepsiburada 26 bin liraya satıyor. 4 ve 6 GB VRAM arasında çok fark var.

Çok teşekkür ediyorum kral siparişi verebilirim yarın biraz daha araştırıp kafama karışan bir şey olursa sorarım.

Hocam arkadaş ısınma ve throttle sorunlarından bahsetmiş 1 ay oldu bir kere bile throttle yemedim. Sıcaklık değerlerimde de sorun yok, yükseltisiz kullanırsan Turbo'da ısınır onun haricinde performans modunda 80 dereceyi bile görmedim Prime95 testinde. Kendisine ayıplı ürün satılmış ,o satıcıyla alakalı fakat ASUS'un teknik servisiyle ilgili bir şey söyleyemeceğim çünkü henüz teknik servise başvuracağım bir sıkıntı yaşamadım.

Alınır yakın fiyatlarda sunduğu özellikler açısından alternatifi yok, gene de oyun odakliysa 3060a zorlamak daha iyi olur tabii.

DDR5'te çok fark olmaz ancak 16 GB olması gerekiyor fark olmaması için.

ACER Nitro AN515-57 Intel I5 -11400H islemci 16GB DDR4 RAM 512GB SSD GeFORCE Nvidia RTX 3060 Harici 6GB Ekran karti 15.6'' 144Hz Full HD Ekran, Free DOS : Amazon.com.tr: Bilgisayar bir de bu bilgisayarı buldum ama ASUS'un RAM'i DDR5 ve işlemcisi daha iyi ama 3060 avantajı var Acer'in de hangisi daha mantıklıdır?

Hocam arkadaş ısınma ve throttle sorunlarından bahsetmiş 1 ay oldu bir kere bile throttle yemedim. Sıcaklık değerlerimde de sorun yok, yükseltisiz kullanırsan Turbo'da ısınır onun haricinde performans modunda 80 dereceyi bile görmedim Prime95 testinde. Kendisine ayıplı ürün satılmış, o satıcıyla alakalı fakat ASUS'un teknik servisiyle ilgili bir şey söyleyemeceğim çünkü henüz teknik servise başvuracağım bir sıkıntı yaşamadım.

Isınma sorunu Monster'de varmış büyük dorun ya arkadaş kullanamıyordu laptopu hocam bir de Monster'de bir arkadaş düşükte 150-200 alıyormuş bana çok düşük geldi ASUS ne kadar veriyor Valorant'ta düşük ayarlarda?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı