TUF Gaming F15 FX506HE-HN011 sistem düşük performans veriyor?

yildizo21

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ürünle 2 gündür oyun testi yapıyorum ama Valorant'ta 60'ları görüyorum ve en fazla 120 falan oluyor. Herkes RAM tek kanal olduğu için yazmış ama bu kadar da olur mu ya? 60 FPS ya 60.eski çöp laptopumda zorlasam alacağım değerler.
Her şey güncel, FPS sınırı vs da yok. Anlamıyorum abi nasıl böyle az değerler verebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ürünle 2 gündür oyun testi yapıyorum ama Valorant'ta 60'ları görüyorum ve en fazla 120 falan oluyor. Herkes RAM tek kanal olduğu için yazmış ama bu kadar da olur mu ya? 60 FPS ya 60.eski çöp laptopumda zorlasam alacağım değerler.
Her şey güncel, FPS sınırı vs da yok. Anlamıyorum abi nasıl böyle az değerler verebilir.
Biraz yararı olacaktır ancak Asus cihazlarda soğuk kalması için epey kısıtlama bulunuyor. BD PROCHOT bile koymuşlardı geçenlerde @olyshoweR 'ın cihazına.

Hiç sormayın, yalnızca Valorant oynayacağım diye laptop alacaktım. Oyun bağımlısı falan değilim. Üstelik sistem özelliklerin de hiç anlamıyorum yalnızca Valorant oynamak istiyordum. Forumda genel olarak bu fiyatlarda Asus öneriliyordu hangi konuya baksam. Fakat bende bu durumdayım bu FPS'de oynayacak isem hiç almasaydım daha iyi 100'e zor çıkıyor resmen.
Bana büyük bir ders oldu güya akıllılık edip reklamı iyi yapılana değil de kullanıcı yorumlarına göre alayım demiştim. Şimdi bu konulardan anlamadığım yetmezmiş gibi RAM ile de uğraşmak zorundayım arkadaş 10.000 TL verip +160 fps civarlarında Valorant'ta mı oynayamaz hale geldik resmen dertsiz başıma dert aldım.
Tamamen hayalkırıklığı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 1650 Ti ile +200 FPS alıyor 16 GB Ram'e çıkardığında, bu kadar mı fark ediyor 8 GB RAM? 3050 Tİ var sistemde 8 GB Ram ile +100 FPS zor görüyoruz.

Son düzenleme:
Hiç sormayın, yalnızca Valorant oynayacağım diye laptop alacaktım. Oyun bağımlısı falan değilim. Üstelik sistem özelliklerin de hiç anlamıyorum yalnızca Valorant oynamak istiyordum. Forumda genel olarak bu fiyatlarda ASUS öneriliyordu hangi konuya baksam. Fakat bende bu durumdayım bu FPS'de oynayacak isem hiç almasaydım daha iyi 100'e zor çıkıyor resmen.
Bana büyük bir ders oldu güya akıllılık edip reklamı iyi yapılana değil de kullanıcı yorumlarına göre alayım demiştim. Şimdi bu konulardan anlamadığım yetmezmiş gibi RAM ile de uğraşmak zorundayım arkadaş 10.000 TL verip +160 FPS civarlarında Valorant'ta mı oynayamaz hale geldik resmen dertsiz başıma dert aldım.
Tamamen hayalkırıklığı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda 1650 Ti ile +200 FPS alıyor 16 GB RAM'e çıkardığında, bu kadar mı fark ediyor 8 GB RAM? 3050 Ti var sistemde 8 GB RAM ile +100 FPS zor görüyoruz.

Hovam maalesef ben de.
Foruma gereksiz güvendim.
Abi bu sistem nasıl 100+ oynatamaz kafayı yemelik ya.
Ne düşünüyorsunuz?
İade mi RAM eklemesi mi?
Bu fiyata başka ürün de yok bu da sıkıntı

Hovam maalesef ben de.
Foruma gereksiz güvendim.
Abi bu sistem nasıl 100+ oynatamaz kafayı yemelik ya.
Ne düşünüyorsunuz?
İade mi RAM eklemesi mi?
Bu fiyata başka ürün de yok bu da sıkıntı
İade edebiliyorsan et ben taksit yaptırdım , windows kurdum bu sıkıntılı süreçe girip uğraşmaktansa yediğim kazığı kabullendim ve bir daha forumlara güvenmemeyi öğrendim. Oyun laptopu adı altında +100 FPS veremeyen Asus baya iyiymiş. Birde öneriyorlar bunu burada , aklımızla alay ediyorlar.

Hiç sormayın, yalnızca Valorant oynayacağım diye laptop alacaktım. Oyun bağımlısı falan değilim. Üstelik sistem özelliklerin de hiç anlamıyorum yalnızca Valorant oynamak istiyordum. Forumda genel olarak bu fiyatlarda ASUS öneriliyordu hangi konuya baksam. Fakat bende bu durumdayım bu FPS'de oynayacak isem hiç almasaydım daha iyi 100'e zor çıkıyor resmen.
Bana büyük bir ders oldu güya akıllılık edip reklamı iyi yapılana değil de kullanıcı yorumlarına göre alayım demiştim. Şimdi bu konulardan anlamadığım yetmezmiş gibi RAM ile de uğraşmak zorundayım arkadaş 10.000 TL verip +160 FPS civarlarında Valorant'ta mı oynayamaz hale geldik resmen dertsiz başıma dert aldım.
Tamamen hayalkırıklığı.

Bu videoda 1650 Ti ile +200 FPS alıyor 16 GB RAM'e çıkardığında, bu kadar mı fark ediyor 8 GB RAM? 3050 Ti var sistemde 8 GB RAM ile +100 FPS zor görüyoruz.

Hocam Valorant ve CS:GO türevi oyunlarda MUX'lu laptop almak lazım yüksek FPS için o tür laptoplarda pahalı hocam daha yeni Lenovo Legion 5 geldi mesela onda MUX var MUX olmayan cihazlardada 8x2 RAM alarak yüksek FPS alırsınız hocam buradaki tepkiyi bence laptop üreticilerine verin nedeni MUX maliyetli diye MUX koymuyorlar.
@T129Atak @Radeon RX 5500M hocam sizide beklerim MUX olan bu bütçede galiba bazı Abra'larda var.
Bir de RAM değiştirmek çok kolay bir işlem hocam ama uğraşmak istemiyorsanız 16 GB RAM'li olan versiyonunu alsaydınız.

Son düzenleme:
Hocam Valorant ve CS:GO türevi oyunlarda MUX'lu laptop almak lazım yüksek FPS için o tür laptoplarda pahalı hocam daha yeni Lenovo Legion 5 geldi mesela onda MUX var MUX olmayan cihazlardada 8x2 RAM alarak 144Hz falan alırsınız hocam buradaki tepkiyi bence laptop üreticilerine verin nedeni MUX maliyetli diye MUX koymuyorlar.
@T129Atak @Radeon RX 5500M hocam sizide beklerim MUX olan bu bütçede galiba bazı Abra'larda var.
Bir de RAM değiştirmek çok kolay bir işlem hocam ama uğraşmak istemiyorsanız 16 GB RAM'li olan versiyonunu alsaydınız.

16 RAM'li seçenek yoktu maalesef. Okul için İstanbul'a geleceğim. Şu an geldiğimde değiştireyim diyorum ama iade de kafamda hala. Zaten kararsız biriyim şimdi ölüm gibi bir şey bu seçenekler

16 RAM'li seçenek yoktu maalesef. Okul için İstanbul'a geleceğim. Şu an geldiğimde değiştireyim diyorum ama iade de kafamda hala. Zaten kararsız biriyim şimdi ölüm gibi bir şey bu seçenekler.

Hocam çok kolay bir işlem ASUS servisine verip üstündeki RAM ile aynısını serviste taktırın bence.
Veya bütçeniz varsa Legion 5 bakabilirsiniz.

Hocam çok kolay bir işlem ASUS servisine verip üstündeki RAM ile aynısını serviste taktırın bence.
Veya bütçeniz varsa Legion 5 bakabilirsiniz.

Maalesef yok hocam.
En iyi ihtimal bu olabilir ama bu da zor. İade edip bilgisayarsız kalma durumu var uzun süre. Okul olmasa katlanırdım da maalesef :(

Geri
Yukarı