TUF Gaming FA507NU işlemci boşta 75 derecede çalışıyor

rorschach8

Hectopat
Daha fazla  
Bu modeli alalı birkaç gün oluyor Valorant'ta işlemci 95 derecelere kadar çıkıyor, bu kadar ısınmasının sebebi nedir? Bu sabah standart modda iken 67-72 derecelerde çalışıyordu fakat ne olduysa gün içerisinde yeni 8 GB RAM taktıktan sonra oldu. RAM takması sonrası FPS sıkıntısı yaşamıştım PC'nin bazı sürücülerini (işlemcininki vs) tekrar yükledim ve sonrasında FPS sorunu halloldu fakat PC ısınmaya başladı. Sebebi yazılımsal olabilir mi? Çoğu kişi bu modelde Turbo Boost kapatmayı öneriyor fakat ben Turbo Boost kapatmadan sabah o değerleri nasıl alıyordum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu modeli alalı birkaç gün oluyor Valorant'ta işlemci 95 derecelere kadar çıkıyor, bu kadar ısınmasının sebebi nedir? Bu sabah standart modda iken 67-72 derecelerde çalışıyordu fakat ne olduysa gün içerisinde yeni 8 GB RAM taktıktan sonra oldu. RAM takması sonrası FPS sıkıntısı yaşamıştım PC'nin bazı sürücülerini (işlemcininki vs) tekrar yükledim ve sonrasında FPS sorunu halloldu fakat PC ısınmaya başladı. Sebebi yazılımsal olabilir mi? Çoğu kişi bu modelde Turbo Boost kapatmayı öneriyor fakat ben Turbo Boost kapatmadan sabah o değerleri nasıl alıyordum?
Turbo boost kapatmanız yarar sağlar. Ortamın sıcaklığı değişken olabilir belki o yüzdendir. Ya da Dual Channel performansı olmadan işlemciyi tam olarak kullanamıyordunuz (?).

Hocam turbo boost nasıl kapatılır hiç bir fikrim yok ama bu sabah gene test yaptım ve sonuçlar 67 73 derece aralığına geri döndü üstelik sessiz modda.Dün akşamdan tek farkı pilde oynamam sebebi bu mui? Pilde iken turbo boostu kendisi otamatik olarak kapatıyor olabilir mi? ,

Pil de işlemci gücünü kısıyor, oyun oynarken 95 derecek adar stok macunla çıkması çok şaşırtmadı beni kryonaut ile muhtemelen 85 90 arasına sabitlenebilir. turbo boost kapat diyenleri dinlemeyin bu bilgisayarları 2 nesil öncesine çevirmek için para ödemiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı