TUF Gaming A15 FA507NU nasıldır?

Cihaz çok güçlü muhtemelen ondandır fakat ASUS'un a seri Ryzen işlemcili cihazları F seri Intel işlemcili cihazlara göre daha çok ısınıyor genelde, sağlam bir laptop soğutucu ve iyi bir termal pad le çok farklı bir sonuç alırsınız ama kendiniz açmayın garantiden çıkıyor, fan sesi içinde ASUS'un yazılımını kurup kendine göre optimize edebilirsin, ilk laptopunuz olduğundan yaptığınız işlemlerin ağırlığı çok yüksek değilse RTX 3050 cihazada geçebilirsiniz muhtemelen çoğu işinizi görecektir ve hatrı sayılır paranız cebinizde kalacaktır, bir önerim de attığınız cihaz 8 GB RAM 8 GB'daha RAM takmanız şart ryzen cihazlarda çok performans farkı oluyor ilk iş 8 GB raminizi alıp garantide taktırın kendiniz yapmayın garantiden çıkıyor
Asus servisini aradığimda yükseltmeyi kendiniz yapabilirsiniz dediler ama hocam garanti dışı kalmıyormuş

Asus servisini aradığimda yükseltmeyi kendiniz yapabilirsiniz dediler ama hocam garanti dışı kalmıyormuş
Ya aslında benim işimi 3050 de görür ama almışken beni bayağı götürecek bı laptop almak istedim ne de olsa yeni olan iyidir diye düşündüm açıkçası 😂

ASUS servisini aradığimda yükseltmeyi kendiniz yapabilirsiniz dediler ama hocam garanti dışı kalmıyormuş

Bendeki 2 ASUS cihazda kalıyor sizinkisi üst model oyuncu cihazı diye kalmıyordur çok iyi hem çok basit bir işlem için cihazsız kalmazsınız bir soğutucu ve 8 GB RAM şart ama o cihaza öyle sinir bozar bir de anlıyorsanız termal macun değil termal pad öneririm oda fark ettiriyor, şahsen 1650 Ti R5 4600H kullanıyorum fazla bile geliyor ben yerinizde olsam RTX 3050'ye geçip yanına kaliteli ekipman alırdım üstüde cebimde kalırdı laptoplar o kadar hızlı gelişiyor ki ne alsanız eninde sonunda geri kalır ama cihaz her işinizi gördüğü sürece sizin için yeterlidir kendi kullanımınız için yüksek bir cihaz aldığınızı düşünüyorsanız değişime gidebilirsiniz

Bendeki 2 ASUS cihazda kalıyor sizinkisi üst model oyuncu cihazı diye kalmıyordur çok iyi hem çok basit bir işlem için cihazsız kalmazsınız bir soğutucu ve 8 GB RAM şart ama o cihaza öyle sinir bozar bir de anlıyorsanız termal macun değil termal pad öneririm oda fark ettiriyor, şahsen 1650 Ti R5 4600H kullanıyorum fazla bile geliyor ben yerinizde olsam RTX 3050'ye geçip yanına kaliteli ekipman alırdım üstüde cebimde kalırdı laptoplar o kadar hızlı gelişiyor ki ne alsanız eninde sonunda geri kalır ama cihaz her işinizi gördüğü sürece sizin için yeterlidir kendi kullanımınız için yüksek bir cihaz aldığınızı düşünüyorsanız değişime gidebilirsiniz.

Ben katılmıyorum. Ekipmanı her türlü alırsında laptopu alamazsın. Türkiye'de yaşıyoruz her şeye zam geliyor.

Ben katılmıyorum. Ekipmanı her türlü alırsında laptopu alamazsın. Türkiye'de yaşıyoruz her şeye zam geliyor.

Benim dediğim konu farklı ama " kullanımının üstünde ise " ilk laptopu o yüzden bilmediğinden iyisi olsun diye bütçesini zorlamış olabilir, ihtiyacının üstünde cihaz almış olabilir sonuçta para onun cebinden çıkıyor konuşmak kolay oluyor yeri gelince 500₺ çıkmak bile insanı zorlayabiliyor örneğin sadece çerezlik CS, Valorant oynayan insana 144Hz panelde o cihaz gereksiz yoksa elindeki cihaz zaten güzel ona kimsenin itirazı yok ram takviyesi yapılıp canavar gibi kullanılabilir gidip de aynı fiyata GTX 1650 Ti alsın daha performanslı cihaz niye onu aldın demedim sonuçta arada 8~9k fark var dile kolay

Benim dediğim konu farklı ama " kullanımının üstünde ise " ilk laptopu o yüzden bilmediğinden iyisi olsun diye bütçesini zorlamış olabilir, ihtiyacının üstünde cihaz almış olabilir sonuçta para onun cebinden çıkıyor konuşmak kolay oluyor yeri gelince 500₺ çıkmak bile insanı zorlayabiliyor örneğin sadece çerezlik CS, Valorant oynayan insana 144Hz panelde o cihaz gereksiz yoksa elindeki cihaz zaten güzel ona kimsenin itirazı yok ram takviyesi yapılıp canavar gibi kullanılabilir gidip de aynı fiyata GTX 1650 Ti alsın daha performanslı cihaz niye onu aldın demedim sonuçta arada 8~9k fark var dile kolay
Aslına bütçemi zorlamıyor benim bütçe 20-25k civarıydı ama çok fazla oyun oynayan biri değilim oynayınca da csgo Pubg metin2 ko oynuyorum. O yüzden pek yüksek donanımlı bir bilgisayar alma niyetim yoktu. Ama forumlarda Asus tuf a15 le ilgili iyi yorumları gorunce fiyat dusmusken alayim dedim. Açıkçası hala ne yapacağım bilmiyorum 😂

Aslına bütçemi zorlamıyor benim bütçe 20-25k civarıydı ama çok fazla oyun oynayan biri değilim oynayınca da CS:GO PUBG Metin2 KO oynuyorum. O yüzden pek yüksek donanımlı bir bilgisayar alma niyetim yoktu. Ama forumlarda ASUS TUF A15 le ilgili iyi yorumları gorunce fiyat dusmusken alayim dedim. Açıkçası hala ne yapacağım bilmiyorum 😂

Bütçenizi zorlamıyorsa ben kullanmaya devam ederdim. O kullanıma RTX3050 fazlasıyla yeter ama 4060 onun 2X gücünde bir kart yani fiyatını hak eden bir cihaz almışsınız. İyi bakıp zamanında bakımlarını yaparsanız ömürlük bir cihaz. 8 GB RAM siparişini bekletmeden verin derim tek RAM'le o bilgisayar kullanılmaz cihazı çok darlar.

Merhaba arkadaşlar iki gün önce aşağıdaki linkteki laptopu 22.500'e satın aldım. Hayatımda hiç Gaming laptop satın almadım. Ayrıca şu an kutu açılımı yapmadım. Bilgisayarla ilgili videoları izleyince çok fazla ısınma ve fan sesi problemi olduğu kanısına vardım. Şu an çok kararsızım. Laptopu iade etmeyi düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

@Artoria Pendragon hocam siz ne tavsiye edebilirsiniz bana ben daha önce hiç laptop almadigim için ne çıkacak ne yapacağım bilmiyorum. o da beni biraz korkutuyor işlemci ısısı sizce bı problem olur mu şuan kutu açılımı yapmadım hala kararsızım

@Artoria Pendragon hocam siz ne tavsiye edebilirsiniz bana ben daha önce hiç laptop almadigim için ne çıkacak ne yapacağım bilmiyorum. o da beni biraz korkutuyor işlemci ısısı sizce bı problem olur mu şuan kutu açılımı yapmadım hala kararsızım
Cihaz en ucuz yerde 25k şuan kullan gitsin

Yeni konular

Geri
Yukarı