TUF Gaming FX505DT laptopla Detroit oyununda düşük performans

vanuchaya

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarim ASUS TUF Gaming FX505dt, NVIDIA GTX 1650, Ryzen 7 3750H, 8 GB RAM ozelliklerine sahip. Detroit'in demosunu ilk bilgisayari aldigim zaman deneyip oynamistim, oyunu oynayabilmek simdiye nasip oldu. Oyunu indirdigimde Vulkan hatasi verdi, neyse dedim Vulkan'ı indirdim ve yine bu forumdan aldigim hatayi arastirdim. Çözüm olarak Vulkan indirilmesini ve onboard ekran kartının devre disi birakilmasi gerektigini önermislerdi. Ben de aynen oyle yaptim fakat Vulkan hata veriyordu (gormezden geldim). Onboard ekran kartina gecince oyun açıldı fakat dehset kasiyordu, sesler duyulduktan 15 sn sonra ekran yeni yeni geliyordu. Ben de oyunu kapatip onboard ekran kartini tekrar etkin hale getirdim aygit yonetiminden. Sonra oyunu acmaya ugrasinca maalesf acilmadi. Tikladigim halde Steam'de 5 6 saniye calisiyor durumuna geliyor fakat sonra yine oyna butonu etkin hale geliyor. Vulkan'i PC'den kaldirip tekrar acmayi denedim yine olmadi... En son yerel dosyadan sag tik Görev Yöneticisi'yle calistir olayini da denedim ama Steam must be running to play this Game hatasi verdi yani yine olmadi... Sirf su oyun icin forumda hesap açtım, tum ayrintilariyla anlattim neler yaptığımi. Evet onboard ekran kartini devre disi birakinca oyun aciliyor ama kendi NVIDIA ekran kartim koordineli calistigi icin oyun cidden oynanmiyor -30 FPS falan oluyor her şey kayıyor. Ne olur bir cozum bulalim. Teşekkürler.

Cok hatali anlatmisim, onboard ekran kartini devre disi biraktim ilk etapta ama sonra kastigi icin yeniden etkin hale getirdim yani.

Hala bir çözüm bulamadım, önerisi olan sunabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı