TUF Gaming FX706LI-HX175 sistem 95 derece oluyor

Hocam bende de ayrıca sağda bir tane arkada 2 tane kanal var ancak. Hava aldığı değil verdiği yerler orası.

Bir tarafa koyabilmişler onu anlarım ama alttaki ızgaralardan bazıları niye kapalı ki?
Hocam bu 175 serisinde yanda ızgara yok hava cıkış kanalları arkada 2 adet. Hava giriş kanalı iste alt orta bolum de ızgaralar. Klavye üstünde de bir ızgara var ama hava girişi için mi hoparlör vs için mi emin değilim.

Hocam ne tür modlar vardı?

Hocam bu 175 serisinde yanda ızgara yok hava cıkış kanalları arkada 2 adet. Hava giriş kanalı iste alt orta bolum de ızgaralar. Klavye üstünde de bir ızgara var ama hava girişi için mi hoparlör vs için mi emin değilim.

Hocam sizin seriyi bilmiyorum ancak bende sağ tarafta da çıkış var ve bayağı hava üflüyor. Bu arada ben 1 hafta klavyenin üstündeki ızgarayı hoparlör sandım :D ancak hoparlörler laptopun sağ ve sol altında 2 tane. Ancak hala klavyenin üstündeki ızgaranın ne işe yaradığını bilmiyorum belki hava alıyor olabilir.

Bir tarafa koyabilmişler onu anlarım ama alttaki ızgaralardan bazıları niye kapalı ki?

Hocam nasıl denir bilmiyorum ama Asus bu konuda Hava sirkulasyonu için bazıları kapalı demişti.

Hoparlör olmadığına eminim hocam hoparlör laptopun altında sağ ve sol tarafta 2 tane bende o ızgaranın ne olduğunu hala anlayamadım.

4 modu var hocam ''Windows, Sessiz, Performans, Turbo'' şeklinde.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    109,5 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba, keşke laptobu almadam önce biraz araştırma yapsaydınız.Asus'un bu modelinin altındaki hava kanalları "estetik uğruna" çoğu kapalıdır. (Alttaki ızgaralardan kasdediyorum.) Hatta Youtube'da bu model laptobun altındaki ızgaraların kapalı yerlerini kesip deneyen bile var.Kısacası bu laptop hava alamıyor çok fazla.Yapacağınız şeyler: İşlemciyi ve ekram kartının çalışma hızını düşürmek ve laptop soğutcusu almak olur.Hava sirkülasyonunu sağlamak için.

Hocam 8 yıllık Asus marka bir laptop um var. Yaz aylarında cihaz 95 derece oluyordu. Ben kafama takmadım açıkçası. Üretici firma böyle olduğunu bilerek satıyorsa benim açımdan sorun olmaz. 8 yıldır da taş gibi çalışıyor alet. Sadece yıpranan yer bataryası oldu.
Laptoptan masaüstü serinliği beklemek yanlış olur. Oyun keyfinizi baltalamıyorsa kafanıza takmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı