TUF Gaming VG249Q ile VG249Q1R arasındaki fark nedir?

ZEvreN

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar bu iki monitör arasında kaldım.
HZ hariç hangisi daha iyi sizce? İki monitör arasında kaldım, 144 Hz oynayan birisiyim.
Özellikle Motion Blur olmasını istemiyorum.

Aynı paneli kullanıyorlar. Görüntü olarak aynı yani. Yenileme sıklığını saymazsak stand farkı var sadece. VG249Q'nun iyi bir standı varken VG249Q1R'de sabit bir stand var sadece biraz öne-arkaya eğebiliyorsunuz.

Aynı paneli kullanıyorlar. Görüntü olarak aynı yani. Yenileme sıklığını saymazsak stand farkı var sadece. VG249Q'nun iyi bir standı varken VG249Q1R'de sabit bir stand var sadece biraz öne-arkaya eğebiliyorsunuz.
Peki bu panelde çok fazla Motion Blur oluyor mu VA panel kullanıyorum çok canımı sıktı
Vatan Bilgisayar da ASUS 23,8" VG249Q TUF GAMING Modelini 1700 TL ye buldum sanırım bunu alacağım

Peki bu panelde çok fazla Motion blur oluyor mu VA panel kullanıyorum çok canımı sıktı.
Vatan Bilgisayar'da ASUS 23, 8" VG249Q TUF Gaming modelini 1700 TL'ye buldum sanırım bunu alacağım.

Motion blur? VA panelde daha çok ghosting olur. Ghosting mi yaşadınız ve ona Motion blur mu dediniz yanlışlıkla tam anlayamadım. Motion blur yaşamamak için 1ms TN panel almak en dogrusu olur ama tavsiye etmem. IPS panel candır. Auo panel bir IPS panel monitör aramanızı tavsiye ederim. Motion bluru azaltmak için de bazı oyunlarda hareket bulanıklılıgı açık oluyor onu kapatabilirsiniz.

Motion blur? VA panelde daha çok ghosting olur. Ghosting mi yaşadınız ve ona Motion blur mu dediniz yanlışlıkla tam anlayamadım. Motion blur yaşamamak için 1ms TN panel almak en dogrusu olur ama tavsiye etmem. IPS panel candır. Auo panel bir IPS panel monitör aramanızı tavsiye ederim. Motion bluru azaltmak için de bazı oyunlarda hareket bulanıklılıgı açık oluyor onu kapatabilirsiniz.
Motion Blur demişim çok özür dilerim Ghosting demek istedim James donkey monitörü kullanıyorum ve çok fazla Ghosting oluyor çok rahatsız oldum Asusun bu modellerinde aynı sorunu yaşar mıyım
Yanlış okumadıysam onu engellemek için özellik vs koymuşlar cidden etkilimi ?

Motion blur demişim çok özür dilerim ghosting demek istedim James Donkey monitörü kullanıyorum ve çok fazla ghosting oluyor çok rahatsız oldum ASUS'un bu modellerinde aynı sorunu yaşar mıyım.
Yanlış okumadıysam onu engellemek için özellik vs koymuşlar cidden etkili mi?

Ghosting'e çözüm yok ama oyun ayarlarına girip hareket bulanıklılıgı yazan yeri kapalı yaparsanız düzelebilir. Sizin sorun anladıgım kadarıyla panelle alakalı. VA panel ghosting çok yapıyor. Alacagınız IPS panelde bu kadar sorun olmaz.

Tamamdır çok teşekkür ederim yardımlarınız için iyi ki varsınız :kalp:

ASUS 23,8" VG249Q TUF GAMING 1Ms 144Hz Full HD IPS FreeSync Gaming Monitör ünü almaya karar verdim​

Yeni konular

Geri
Yukarı