TUF Gaming VG249Q1R anlık kararıyor

Erolhew

Zeptopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi monitörüm oyunlarda ve PS de anlık kararıp duruyor monitör modelim:
ASUS TUF Gaming VG249Q1R 23.8" 1 ms Full HD FreeSync IPS oyuncu monitörü.

1688762447339.png

Sistemim yukarıdaki gibidir. Problemimi video çektim linki şöyle bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TUF'larda bu tür sorunlar genellikle duyuyoruz. İlk olarak yeni bir kablo ile deneyiniz.
Hz'yi 120Hz'ye çekip kontrol ediniz.
Gerekirse farklı bir sistemde monitörü test edin.
Devam ediyorsa monitör arızalı.

Paugge v1.4 VESA DisplayPort sipariş ettim bir de onunla deneyeceğim denedikten sonra sizinle paylaşacağım. Yanıtınız için teşekkür ederim.

TUF'larda bu tür sorunlar genellikle duyuyoruz. İlk olarak yeni bir kablo ile deneyiniz.
Hz'yi 120Hz'ye çekip kontrol ediniz.
Gerekirse farklı bir sistemde monitörü test edin.
Devam ediyorsa monitör arızalı.
az önce bazı testler yaptım kablo geldi ve sorun devam etti ancak sonra kardeşimin 240 hz monitörünü kendi kasama taktım ekran kartı sorunu var mı diye fakat aynı olay olmadı beni şaşırtan nokta kardeşimin kasasına arızalı monitörü taktım onda o sorun yaşanmadı işin içinden çıkamadım ne yapmalıyım bilmiyorum.

@Saint Lucia

Son düzenleme:
Az önce bazı testler yaptım kablo geldi ve sorun devam etti ancak sonra kardeşimin 240 Hz monitörünü kendi kasama taktım ekran kartı sorunu var mı diye fakat aynı olay olmadı beni şaşırtan nokta kardeşimin kasasına arızalı monitörü taktım onda o sorun yaşanmadı işin içinden çıkamadım ne yapmalıyım bilmiyorum.

Birinden birinin olmaması gerekiyordu.
Kardeşinizin sistemi ile sizin sisteminizin arasında fark var mı?
DP kablosu ile mi kontrol ettiniz?
Bu kararma sadece kullandığın program üzerinde mi yapıyor?
Farklı alanlarda denediniz mi?
FreeSync açıksa kapalı deneyin. Veya herhangi bir Sync ve ELMB özelliği kapalı olsun.

Birinden birinin olmaması gerekiyordu.
Kardeşinizin sistemi ile sizin sisteminizin arasında fark var mı?
DP kablosu ile mi kontrol ettiniz?
Bu kararma sadece kullandığın program üzerinde mi yapıyor?
Farklı alanlarda denediniz mi?
FreeSync açıksa kapalı deneyin. Veya herhangi bir Sync ve ELMB özelliği kapalı olsun.

1689341563014.png

Kardeşimin sistemi bu şekilde

Sadece PS de değil diğer ugulamalarda da yapıyor DP kablosu ile test ettim onaylı DP kablosu freeseync kapı denedim yine oluyor ama öbür bilgisayarda olmuyor hiç diğer alanlarda denedik olmadı diğer PC de işin içinden çıkamadım ekran kartım arızalı desek bu monitörde de hata yapardı :D

Shadow Boost ve ASCR özelliklerini kapatırsanız problem çözülecektir.
kapalıymış bu ayarlar yine de çözülmedi.

Eki Görüntüle 1861779

Kardeşimin sistemi bu şekilde

Sadece PS de değil diğer ugulamalarda da yapıyor DP kablosu ile test ettim onaylı DP kablosu freeseync kapı denedim yine oluyor ama öbür bilgisayarda olmuyor hiç diğer alanlarda denedik olmadı diğer PC de işin içinden çıkamadım ekran kartım arızalı desek bu monitörde de hata yapardı :D

Kapalıymış bu ayarlar yine de çözülmedi.

Kardeşinin sistemi güzelmiş.
Aklıma Windows 10 veya Windows 11 yazılımsal sorunları geliyor ama emin de değilim.

Başlıkta belirttiğim gibi monitörüm oyunlarda ve PS de anlık kararıp duruyor monitör modelim:
ASUS TUF Gaming VG249Q1R 23.8" 1 ms Full HD FreeSync IPS oyuncu monitörü.

Eki Görüntüle 1852538

Sistemim yukarıdaki gibidir. Problemimi video çektim linki şöyle bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuyu hortlattığım için özür dilerim,

Sorunu çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı