TUF GAMING VG249Q3A vs LEGION R25f-30

Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, şu anda kullandığım sistem i5 10400 ve 5700 XT elimde HP V241a monitör var bu monitörü 4 senedir kullanıyorum artık oyunlar için güzel bir monitör almamın vakti geldiğini düşünüyorum. fakat 2 model arasında kararsız kaldım. bütçem 5K civarı illaki bu iki modelden biri olmak zorunda da değil siz de öneri yapabilirsiniz fakat bu iki modelden hangisi daha iyi olur benim için?

Bir miktar black smearing rahatsiz etmez diyorsan R25F-30 alabilirsin, VA panel oldugu icin daha iyi bir kontrast deneyimi sunacaktir. Normalde VA panel monitorleri dusuk butcede onermem ghosting ve black smearing performanslari cok kotu oldugu icin ama R25F-30 o kadar kotu degil.

Level 3 overdrive ayarinda GtG degeri fena degil, dedigim gibi black smearing biraz var sadece.

Screenshot_20240403_205152_YouTube.jpg

Screenshot_20240403_205203_YouTube.jpg

Diyorsan ki ben minimal de olsa black smearing istemiyorum, o zaman Lenovo R25i-30 modeline yonel.

VG249Q3A alinmayacak bir model degil ama ondan daha iyi olan cok secenek var.

280Hz'yi boşver 180hz IPS monitörü al. Kaç oyunda 180 üzeri FPS alacaksın ki?
Curved almayacaksan IPS panelden şaşmayacaksın. VA panelden IPS panele geçtim şu anda ben ne yaşıyormuşum diyorum. Resmen dağlar kadar fark var.

İkisi arasından bu model daha iyi.

Onceki VA monitorunun modeli nedir?

Önceki;

Şu anda kullandığım;

Bu monitor kotu oldugu icin cag atlamis gibi hissetmen normal. Renk gamutu ortalama, ghosting performansi ve black smearing performansi berbat.

Bu monitor kotu oldugu icin cag atlamis gibi hissetmen normal. Renk gamutu ortalama, ghosting performansi ve black smearing performansi berbat.

Doğrudur hocam.
Para eden şey kasası zaten. Kasa yapısı aşırı iyi her tarafa oynayabiliyor ve monitör hoparlörü fena değildi.
Yaşadığım deneyimlerden kaynaklı olarak IPS dedim.
Fakat oyuncu olarak curved monitör sevdiğimden IPS pek kullanamıyorum. Tekrar curved monitör bir VA panele geçebilirim.
Bununla ilgili öneri konusu açacağım zaten.

280Hz'yi boş ver 180Hz IPS monitörü al. Kaç oyunda 180 üzeri FPS alacaksın ki?
Curved almayacaksan IPS panelden şaşmayacaksın. VA panelden IPS panele geçtim şu anda ben ne yaşıyormuşum diyorum. Resmen dağlar kadar fark var.

İkisi arasından bu model daha iyi.

R6, CS2, Roblox, Fortnite, HL1 gibi oyunlarda çok daha yüksek değerler alıyorum daha mantıklı olur gibime geldi o yüzden.

Bir miktar Black smearing rahatsiz etmez diyorsan R25F-30 alabilirsin, VA panel oldugu icin daha iyi bir kontrast deneyimi sunacaktir. Normalde VA panel monitorleri dusuk butcede onermem ghosting ve Black smearing performanslari cok kotu oldugu icin ama R25F-30 o kadar kotu degil.

Level 3 OverDrive ayarinda GtG degeri fena degil, dedigim gibi Black smearing biraz var sadece.

Eki Görüntüle 2164620
Eki Görüntüle 2164621

Diyorsan ki ben minimal de olsa Black smearing istemiyorum, o zaman Lenovo R25I30 modeline yonel.

VG249Q3A alinmayacak bir model degil ama ondan daha iyi olan cok secenek var.

Ben her türlü çağ atlıyacağım o yüzden rahatsız edeceğini sanmam şu anda kullandığım monitör Vista döneminden kalma :D

Doğrudur hocam.
Para eden şey kasası zaten. Kasa yapısı aşırı iyi her tarafa oynayabiliyor ve monitör hoparlörü fena değildi.
Yaşadığım deneyimlerden kaynaklı olarak IPS dedim.
Fakat oyuncu olarak Curved monitör sevdiğimden IPS pek kullanamıyorum. Tekrar Curved monitör bir VA panele geçebilirim.
Bununla ilgili öneri konusu açacağım zaten.

Curved monitör hiç sevmem, dediğim gibi 5K civarı bir bütçem var bu paraya alabileceğim en iyi şeyi almak istiyorum ASUS TUF monitörüde alabilirim eğer aralarında görünteleme farkı dağlar kadar bir fark yaratıyorsa fakat sadece küçük bir renk farkından dolayı ise 280 Hz daha mantıklı geldi.

R6, CS2, Roblox, Fortnite, HL1 gibi oyunlarda çok daha yüksek değerler alıyorum daha mantıklı olur gibime geldi o yüzden.

Ben her türlü çağ atlıyacağım o yüzden rahatsız edeceğini sanmam şu anda kullandığım monitör Vista döneminden kalma :D

Curved monitör hiç sevmem, dediğim gibi 5K civarı bir bütçem var bu paraya alabileceğim en iyi şeyi almak istiyorum ASUS TUF monitörüde alabilirim eğer aralarında görünteleme farkı dağlar kadar bir fark yaratıyorsa fakat sadece küçük bir renk farkından dolayı ise 280 Hz daha mantıklı geldi.

Biraz daha bakınca oynadığım eski oyunlarda sıkıntı yaratıyormuş Black smearing IPS daha mantıklı geldi şu an.

Geri
Yukarı