Tuhaf bir korku

nolonger

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

En son bu duyguyu daha 7-8 yaşlarımdayken hissetmiştim.

Şöyle özet geçeyim;

Yavaşken birden hızlanan bir şey gibi veya hem hızlıyken hem yavaş olan bir şey.
Sakinlikte olan kaos gibi,
Tam olarak nasıl anlatacağımı bilmiyorum.
Birkaç gündür hastayım vebilirsiniz, hastalar genelde gece tuhaf rüyalar görür.
Geçende çocukken gördüğüm rüyalardan birini gördüm, daha doğrusu hissettim.
O duyguyu tam tarif edemiyorum fakat bilinki insan sakin kalıyor ama içinde fırtınalar kopuyor gibi, delirecek düzeye geliyor gibi oluyorsun.
Sonra birden içini döküyorsun.

Benim gibi olan var mı? Bu duyguyu daha önce tadan, hisseden?
Veya benzeri?
Önerilere açığım, psikoloğa gitmeye meyilli değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan sonra hep vicdan azabı çekecekmissin gibi oluyor. Sanki senin yüzünden milyarlarca insan ölmüş gibi... Kalbinde değişik bir şey hissediyorsun, sanki marşı basmayan araba gibi... Gözlerin kuruyana kadar ağlamak istiyorsun. İdamı bekleyen bir mahkum gibi hissediyorsun...

Çocukluğumdan beri bunu yaşarım. Nedenini bilmem. Kötü bir şey mi onu da bilmiyorum. Belki de herkeste oluyordur bu durum. Şu yaşıma kadar kimseye bahsetmedim, daha doğrusu nasıl anlatırım onu bilmiyorum. Çok garip değil mi?

Bundan sonra hep vicdan azabı çekecekmissin gibi oluyor. Sanki senin yüzünden milyarlarca insan ölmüş gibi... Kalbinde değişik bir şey hissediyorsun, sanki marşı basmayan araba gibi... Gözlerin kuruyana kadar ağlamak istiyorsun. İdamı bekleyen bir mahkum gibi hissediyorsun...

Çocukluğumdan beri bunu yaşarım. Nedenini bilmem. Kötü bir şey mi onu da bilmiyorum. Belki de herkeste oluyordur bu durum. Şu yaşıma kadar kimseye bahsetmedim, daha doğrusu nasıl anlatırım onu bilmiyorum. Çok garip değil mi?
Aşırı garip hocam bende aynısını yaşıyorum. bazen

Merhaba arkadaşlar,

En son bu duyguyu daha 7-8 yaşlarımdayken hissetmiştim.

Şöyle özet geçeyim;

Yavaşken birden hızlanan bir şey gibi veya hem hızlıyken hem yavaş olan bir şey.
Sakinlikte olan kaos gibi,
Tam olarak nasıl anlatacağımı bilmiyorum.
Birkaç gündür hastayım vebilirsiniz, hastalar genelde gece tuhaf rüyalar görür.
Geçende çocukken gördüğüm rüyalardan birini gördüm, daha doğrusu hissettim.
O duyguyu tam tarif edemiyorum fakat bilinki insan sakin kalıyor ama içinde fırtınalar kopuyor gibi, delirecek düzeye geliyor gibi oluyorsun.
Sonra birden içini döküyorsun.

Benim gibi olan var mı? Bu duyguyu daha önce tadan, hisseden?
Veya benzeri?
Önerilere açığım, psikoloğa gitmeye meyilli değilim.
Senin gibiyim yavaşken birden hızlanan düşleri çok kez gördüm gerçekten korkutucular.

Yeni konular

Geri
Yukarı