Tuhaf HDD sesi normal midir?

UniqueCopy

Hectopat
Merhabalar dün harddisk aldım ancak tuhaf bir ses geliyor. Bu sesin yanında başka bir ses olarak arada bir tik diye ses geliyor bu normal midir?
Tik sesini atamayacağım ancak sürekli gelen diğer sesi kaydettim aşağıya bırakıyorum.
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Islık sesine benziyor.

O kadara takacaksan sen daha Seagate disklerini kullanmamışsın gene iyi bunlar :) Bende WD10EZEX kullanıcısıyım ama gerçekten çoğu diske göre sessiz ve hakkını veren bir disk.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadara takacaksan sen daha Seagate disklerini kullanmamışsın gene iyi bunlar :) bende WD10EZEX kullanıcısıyım ama gerçekten çoğu diske göre sessiz ve hakkını veren bir disk.

Bende de aynı sorun vardı 1 yıl sonra dönen disk kafası ısınmadan parçalandı.

Bende de aynı sorun vardı 1 yıl sonra dönen disk kafası ısınmadan parçalandı.

Doğrudur hocam. Ben de uzun süredir kullanıyorum bu diski biraz şans eseri ama aşırı sesli çalışmadığını söyleyebilirim. Çok takıntılı biriyse değiştirebilir ürünü.

Son düzenleyen: Moderatör:
İade edin. Seagate 1 TB ürünü alın, western digital güzeldir fakat ben western digital de bu vakaları çok gördüm. Seagate Barracuda 1TB harddisklerde çok az vaka ile karşılaştım ya 1 ya da 2 kere. Seagate ürünleri kaliteli üretiyor, western digital de kaliteli ama western digital de SSD'ler ön plana çıkıyor Seagate'de SSD değil HDD öne çıkıyor. Harddisk Seagate'den alınır, SSD western digitalden alınır.
(Western digital alın demiyorum kastettiğim şey western digitalden harddisk sıkıntılı western digital in SSD'leri güzel.)

İade edin. Seagate 1 TB ürünü alın, western digital güzeldir fakat ben western digital de bu vakaları çok gördüm. Seagate Barracuda 1TB harddisklerde çok az vaka ile karşılaştım ya 1 ya da 2 kere. Seagate ürünleri kaliteli üretiyor, western digital de kaliteli ama western digital de SSD'ler ön plana çıkıyor Seagate'de SSD değil HDD öne çıkıyor. Harddisk Seagate'den alınır, SSD western digitalden alınır.
(Western digital alın demiyorum kastettiğim şey western digitalden harddisk sıkıntılı western digital in SSD'leri güzel.)

Vatan'dan aldım WD ile Seagate değişimi yaparlar mı bilemiyorum.

Geri
Yukarı