Çözüldü Tulpar T5 v19.1 modelinde işlemciye giden voltaj bir süre sonra düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lilsi0n3

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bu sorun yüzünden laptopumu satmayı bile düşünüyorum. Umarım yardımcı olan birileri olur. Monster Tulpar T5 v19.1 modelini kullanıyorum. Ve oyun oynarken işlemcimin normalde 3900GHz'de çalışması gerekirken 2500 GHz de dalgalandığını gördüm ve hoşuma gitmedi. Uzun bir süre araştırdım, en sonunda voltajı kontrol ettiğimde oyuna girdiğim zaman işlemcime giden voltaj 49-50 değerlerindeyken aradan 3-4 dakika geçtikten sonra 29-30'a düşüyor ve bu da işlemci frekansını kısıp oyunda FPS düşmesi yaşamama neden oluyor.

BIOS ayarlarına falan da baktım, sıcaklığa da baktım, başta 93-95 derece aralığında oluyor, voltaj düştükten sonra 80 derecede fanı kısıp devam ediyor çalışmaya. Cidden can sıkıcı bir durum ve laptopu satmayı istemesem dahi bundan dolayı satmayı düşünüyorum ve ayrıca termal bakımları yeni yapıldı tamamen format atmama rağmen bu durum devam ediyor.

İşlemci/ Intel Core i7 9750H.
Ekran kartı/ GTX 1660 Ti.
Ram/ 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yapıp geliyorum hemen.

Benchmark tssti yapınca işlemcinin durumu bu şekilde sıvı metal uygulaması var. Isınmıyor gayet iyi ama oyuna girince işlemciyi kesiyor.

Eki Görüntüle 2135628

Oyunda da bu şekilde.

Eki Görüntüle 2135631
FIVR atın. Monster kontrol merkezinde her şey en üst performansa ayarlı değil mi?

Yapıp geliyorum hemen.

Benchmark tssti yapınca işlemcinin durumu bu şekilde sıvı metal uygulaması var. Isınmıyor gayet iyi ama oyuna girince işlemciyi kesiyor.

Eki Görüntüle 2135628

Oyunda da bu şekilde.

Eki Görüntüle 2135631
Power Limit 1023 ayarlayın bu arada.

Power Limit 4'te sağdaki kutuya 1023 değerini girin.
Sabıka kaydı gibi yemin ederim.

O sistemi çözsek de Thermal'a yapışacak. Macun yenilesin de sonra yapın bence.
hahahahshdah harbiden öyle önerdiğiniz bi macun varsa linkini bırakın alıp yaptırayım macununu ve teşekkür ederim tekrardan bu arada önerdiğiniz bi ayar var mı işlemcim için 95 derece çalışıyor kendisi harıl harıl hahadh

Kryonout, hydronout veya MX6 gibi macunlara bakabilirsin. Uzun süre gitmesini istersen pullsar pullwark regular veya bold macunlarada bakabilirsin, sürmesi biraz zahmetli fakat güzel sonuç verir.

Kryonout, hydronout veya MX6 gibi macunlara bakabilirsin. Uzun süre gitmesini istersen pullsar pullwark regular veya bold macunlarada bakabilirsin, sürmesi biraz zahmetli fakat güzel sonuç verir.
hocam peki o 120 yaptığımız ayarı daha yüksek bi ayar yapamaz mıyız sorun düzeldi biraz evet ama hala tam performans çalışmıyor 95 derecede tam performans çalışmasını istiyorum bunu nasıl yapabiliriz ilk dediğiniz an yapmıştım 95 derecede gayet performanslı çalıştı ama yine düştü
1706996801427.png

Hocam peki o 120 yaptığımız ayarı daha yüksek bir ayar yapamaz mıyız sorun düzeldi biraz evet ama hala tam performans çalışmıyor 95 derecede tam performans çalışmasını istiyorum bunu nasıl yapabiliriz ilk dediğiniz an yapmıştım 95 derecede gayet performanslı çalıştı ama yine düştü Eki Görüntüle 2106550

Sıcaklıktan oluyor artık, onu çözmezsen düzelmeyecek.

Tamamdır bu şekilde devam edeceğim her PC'yi açıp kapadığımda bu ayarları yapmak istemiyorum PC her açıldığında otomatik bir şekilde bunları yapması için nasıl bir adım izleyebilirim

Programı açman yeterli zaten ayarların geçerli olması için. Görev zamanlaycısından temel görev oluştur ya da masaüstüne kısayolunu at oradan aç direkt.

Programı açman yeterli zaten ayarların geçerli olması için. Görev zamanlaycısından temel görev oluştur ya da masaüstüne kısayolunu at oradan aç direkt.
tekrardan çok teşekkür ederim uzun süredir doğru düzgün oyun oynayamıyordum bilgisayarda bu gece sabahlıcam :D hayırlı geceler

Hocam merhaba ben işlemciye sıvı metal uygulaması yaptım 85 dereceyi geçmiyor ama ekran kartım 85 dereceye vuruyor ve ekran kartım ısınınca işlemcide frekansı kısıyor acaba bunu throotle stop üzerinden devre dışı bırakabilir miyim?

BD PROCHOT tikini kaldırmak sorunu çözer diye biliyorum.

Geri
Yukarı