Tulpar T5 V20.3 için Windows 10 vs. 11

Hocam bu sorun dışında memnun musunuz?

Hocam alalı 3 ay olmadı aslında ama genel olarak memnunum ısınma sorunu dışında herhangi bir sorun ile karşılaşmadım ki ısınma sorunu da öyle az buz bir şey değil Battlefield 1 oynarken işlemcinin 95 dereceye çıktığını hatırlıyorum yani bazen ani bir yükseliş olabiliyor bu yüzden sıcaklığın sık sık kontrol edilmesi gerekiyor bunun için MSI Afterburner kullanabilirsiniz. Ayrıca sevdiğim bir özelliği her 6 ayda bir ücretsiz bakım yaptırabiliyorsunuz.

MSI Afterburner:

Hocam alalı 3 ay olmadı aslında ama genel olarak memnunum ısınma sorunu dışında herhangi bir sorun ile karşılaşmadım ki ısınma sorunu da öyle az buz bir şey değil Battlefield 1 oynarken işlemcinin 95 dereceye çıktığını hatırlıyorum yani bazen ani bir yükseliş olabiliyor bu yüzden sıcaklığın sık sık kontrol edilmesi gerekiyor bunun için MSI Afterburner kullanabilirsiniz. Ayrıca sevdiğim bir özelliği her 6 ayda bir ücretsiz bakım yaptırabiliyorsunuz.

MSI Afterburner:
Anlık yükselişse sorun yok.
Hocam laptop bu yani laptop ise ısınması normal.
Bence kaliteli bir soğutucu + fanları ayarlamak sorunu çözer. Yani ben öyle yapacağım. Laptop bu ısınması gayet doğal.

Anlık yükselişse sorun yok.
Hocam laptop bu yani laptop ise ısınması normal.
Bence kaliteli bir soğutucu + fanları ayarlamak sorunu çözer. Yani ben öyle yapacağım. Laptop bu ısınması gayet doğal.

Hocam tabii ısınıcak ama bu kadar da değil yani en azından bi 80 dereceyi görse tamam da bazen işlemci için sıkıntı yaratıcak seviyelerde geziniyor ve anlık bir yükselme de değil birkaç dakika boyunca bu değerlerde kalıyor.

Hocam soğutucu almak laptopun yüksekte kalmasını sağlıyor ve böylece kasanın hava almasına olanak veriyor kaliteli bir soğutucu dediğiniz gibi fazlasıyla iş görebilir zaten bende soğutucu almayı düşünüyorum büyük ihtimalle alacağım ileride.

Hocam tabii ısınıcak ama bu kadar da değil yani en azından bi 80 dereceyi görse tamam da bazen işlemci için sıkıntı yaratıcak seviyelerde geziniyor ve anlık bir yükselme de değil birkaç dakika boyunca bu değerlerde kalıyor.

Hocam soğutucu almak laptopun yüksekte kalmasını sağlıyor ve böylece kasanın hava almasına olanak veriyor kaliteli bir soğutucu dediğiniz gibi fazlasıyla iş görebilir zaten bende soğutucu almayı düşünüyorum büyük ihtimalle alacağım ileride.
Hocam o 80-85'ler soğutucu ile.
Ki hiç olmadı fanları turbo yaparsınız.
Control Center'da fan kısmına ait olan yerin ekran görüntüsünü atar mısınız?

Hocam o 80-85'ler soğutucu ile.
Ki hiç olmadı fanları Turbo yaparsınız.
Control Center'da fan kısmına ait olan yerin ekran görüntüsünü atar mısınız?

Hocam yanlış anladınız galiba ben daha soğutucu almadım ileride alacağım.
Turbo fan mecbur olduğunda kullanılmalı. Eğer fanlar uzun süre son hızda dönerse bozulabilir bu yüzden kullanılmasını önermiyorum hocam. Zaten çok rahatsız edici derecede yüksek bir ses çıkarıyor.

Ekran Görüntüsü (26).png

Ekran Görüntüsü (27).png

Buyurun hocam varsayılan ayarları kullanıyorum fan kontrolü de açık. Kalite için kusura bakmayın.

Anlamadım yanlış. Hocam internette benimki 80-85 derece yazan gurup soğutucu kullananlar.
Turbo fan mecbur olduğunda kullanılmalı. Eğer fanlar uzun süre son hızda dönerse bozulabilir bu yüzden kullanılmasını önermiyorum hocam.
Tamam zaten biliyorum.
Ama 100 derece olmak üzereyse bir zahmet açalım. Geri azalır. Sonra kapatırız.
Turbo fan mecbur olduğunda kullanılmalı. Eğer fanlar uzun süre son hızda dönerse bozulabilir bu yüzden kullanılmasını önermiyorum hocam. Zaten çok rahatsız edici derecede yüksek bir ses çıkarıyor.

Eki Görüntüle 1299395

Eki Görüntüle 1299396

Buyurun hocam varsayılan ayarları kullanıyorum fan kontrolü de açık. Kalite için kusura bakmayın.
Hocam bu arayüz harika, hangi sıcaklıkta nasıl çalışacağını ayarlamak muhteşem.
Neyse oradaki son derece olan kısımdaki fan hızını %100 yapar mısınız?
Böylece fazla ısınmaz, ısınırsa da hemen düşer.

Anlamadım yanlış. Hocam internette benimki 80-85 derece yazan grup soğutucu kullananlar.

Tamam zaten biliyorum.
Ama 100 derece olmak üzereyse bir zahmet açalım. Geri azalır. Sonra kapatırız.

Hocam bu arayüz harika, hangi sıcaklıkta nasıl çalışacağını ayarlamak muhteşem.
Neyse oradaki son derece olan kısımdaki fan hızını %100 yapar mısınız?
Böylece fazla ısınmaz, ısınırsa da hemen düşer.

Ekran Görüntüsü (28).png

Hocam şimdilik bu kadar yeter diye düşünüyorum. Eğer sorun hala devam ederse bir tık daha arttırırım. Bence %100'e şimdilik gerek yok. Bu arada ısınmayı önlemek için V-Sync açıyorum ben. Siz de öyle yaparsanız iyi olur zaten monütörünüz 144Hz. Bunun üstünde FPS almanın bir etkisi olacağını sanmıyorum.

Eki Görüntüle 1299411

Hocam şimdilik bu kadar yeter diye düşünüyorum. Eğer sorun hala devam ederse bir tık daha arttırırım. Bence %100'e şimdilik gerek yok. Bu arada ısınmayı önlemek için V-Sync açıyorum ben. Siz de öyle yaparsanız iyi olur zaten monütörünüz 144Hz. Bunun üstünde FPS almanın bir etkisi olacağını sanmıyorum.
Bu iyi, bu arada zaten RTX 3060 benimki. V-Sync tam olur valla.
Taktik üstüne taktik oldu sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı