Tulpar T5 V21.4 mü, T5 V22.1 mi?

Bütçe
15.000 TL

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle bir arkadaşım için bakıyorum. Baya bir süredir araştırıyorum en son 2 seçeneğe indirdim diyebilirim, bu ay sonuna doğru da siparişi geçeceğiz. Tulpar T5 v21.4 veya Tulpar T5 v22.1. Duruma göre T7 v21.5 de tercih edebiliriz boyuttan ötürü ama T5 v21.4 ile aynı kasa sadece boyut farklı olduğu için yazmadım. Bu fiyata 144+Hz 16 GB (çift kanal olması önemli sonradan değiştirmekle uğraşmak istemiyoruz), ekranı kaliteli (Asus TUF 3060'ı ekranı kötü olduğu için eledik), MUX switch bulunan ve soğutması nispeten iyi bu laptopları bulabildim.

Sizce tercihimiz ne olmalı? 2K için 3060 düşük mü kalır? 21.4 ve 21.5'de 2K 165 Hz ekranlar var. Genelde rekabetçi türündeki oyunlar oynanacak ama AAA oyunlar da oynanacak. Yani AAA oyunlarda 2K ekran zaman geçtikçe üzer mi (tabii ki üzecek zamanla da ne kadar zamanla o önemli)? Tabii başka laptoplar önerebilirsiniz belki gözümden kaçırdığım olabilir ama bütün kriterleri karşılayan bunları bulabildim.

Bir de soğutma önemli şu anki laptop çok ısındığı için bu konudan muzdarip ve böyle bir şeyle karşılaşmak istemiyor. Zaten soğutucuyla kullanıyor yani elde soğutucu var. Monster'ın bu kasaları övülüyor ama soğutma konusunda gerçekten iyiler mi?

Merhaba öncelikle bir arkadaşım için bakıyorum. Baya bir süredir araştırıyorum en son 2 seçeneğe indirdim diyebilirim, bu ay sonuna doğru da siparişi geçeceğiz. Tulpar T5 v21.4 veya Tulpar T5 v22.1. Duruma göre T7 v21.5 de tercih edebiliriz boyuttan ötürü ama T5 v21.4 ile aynı kasa sadece boyut farklı olduğu için yazmadım. Bu fiyata 144+Hz 16 GB (çift kanal olması önemli sonradan değiştirmekle uğraşmak istemiyoruz), ekranı kaliteli (Asus TUF 3060'ı ekranı kötü olduğu için eledik), MUX switch bulunan ve soğutması nispeten iyi bu laptopları bulabildim.

Sizce tercihimiz ne olmalı? 2K için 3060 düşük mü kalır? 21.4 ve 21.5'de 2K 165 Hz ekranlar var. Genelde rekabetçi türündeki oyunlar oynanacak ama AAA oyunlar da oynanacak. Yani AAA oyunlarda 2K ekran zaman geçtikçe üzer mi (tabii ki üzecek zamanla da ne kadar zamanla o önemli)? Tabii başka laptoplar önerebilirsiniz belki gözümden kaçırdığım olabilir ama bütün kriterleri karşılayan bunları bulabildim.

Bir de soğutma önemli şu anki laptop çok ısındığı için bu konudan muzdarip ve böyle bir şeyle karşılaşmak istemiyor. Zaten soğutucuyla kullanıyor yani elde soğutucu var. Monster'ın bu kasaları övülüyor ama soğutma konusunda gerçekten iyiler mi?
Monster yerine başka markalara göz atmanı tavsiye ederim.Monster kronik sorunlu cıhaz.

Bütçemizin tam 3.300 TL üstünde bilmiyorum fark ettiniz mi. Zaten Monster'a yönelme sebebim bu fiyatta bu özelliklerde hepsinden daha F/P oluşu. Ve bu kasalarının eski kasalarına göre daha olumlu yorumlar alması.
Pardon ben bütçeye dikkat etmedim,ama yine de alınacak bir marka değil özellikle yazılımları çok problemli.

Merhaba öncelikle bir arkadaşım için bakıyorum. Bayağı bir süredir araştırıyorum en son 2 seçeneğe indirdim diyebilirim, bu ay sonuna doğru da siparişi geçeceğiz. Tulpar T5 v21.4 veya Tulpar T5 v22.1. Duruma göre T7 v21.5 de tercih edebiliriz boyuttan ötürü ama T5 v21.4 ile aynı kasa sadece boyut farklı olduğu için yazmadım. Bu fiyata 144+Hz 16 GB (çift kanal olması önemli sonradan değiştirmekle uğraşmak istemiyoruz), ekranı kaliteli (ASUS TUF 3060'ı ekranı kötü olduğu için eledik), MUX Switch bulunan ve soğutması nispeten iyi bu laptopları bulabildim.

T5 22.1 Clevo üretimi. Kesinlikle uzak durulmalı. 21.4 veya 21.5 tercihiniz olsun.

Tulpar v21.4 ve 21.5 serisinin incelemelerine baktığımda 85-90 derecelerde geziniyor işlemci 80-85 arası da GPU. Yani çok kötü bir soğutması yok bana kalırsa biraz önyargı oluşmuş Monster'a karşı. Çünkü Helios 300'e baktığımda da aynı derecelerde geziyor 10750H ve 3060. Ki ondaki 3060 hatırladığım kadarıyla daha düşük TDP'si.

T5 22.1 Clevo üretimi. Kesinlikle uzak durulmalı. 21.4 veya 21.5 tercihiniz olsun.

2K ekranda 3060 üzer mi peki hocam? Onun yerine tercih edebileceğimiz başka bir öneriniz var mı?

Tulpar v21.4 ve 21.5 serisinin incelemelerine baktığımda 85-90 derecelerde geziniyor işlemci 80-85 arası da GPU. Yani çok kötü bir soğutması yok bana kalırsa biraz ön yargı oluşmuş Monster'a karşı. Çünkü Helios 300'e baktığımda da aynı derecelerde geziyor 10750H ve 3060. Ki ondaki 3060 hatırladığım kadarıyla daha düşük TDP'si.

2K ekranda 3060 üzer mi peki hocam? Onun yerine tercih edebileceğimiz başka bir öneriniz var mı?

AAA oyunları 1440p oynayamazsınız, onu unutmanız lazım. Başka bir önerim yok maalesef.

2K ekranda 1080p kullanılsa oyunlarda sizce normal 1080p panelden daha mı kötü gözükür? Yoksa bir fark olmaz mı?

Geri
Yukarı