Tulpar T5 v21.6 laptopa serviste sıvı termal macun sürerler mi?

Kendin alıp eklettir, üstüne kâr payı koyuyorlar serviste.
Az önce müşteri hizmetlerini aradım. Cihazımın sıvı macuna uygun olduğunu ve kullandıldığını söylediler ancak sıcaklıklar sıvı macuna göre oldukça yüksek.
Aklıma iki seçenek geliyor ; ya kalitesiz bir şey kullandılar, ya da normal macun sürdüler aksi halde bu sıcaklık değerleri mümkün olmaz sanırım.
Her neyse kendim kaliteli bir sıvı macun alıp gönderdiğimde onu sürüyorlarmış bunu öğrenmiş oldum. Ram eklemesinide sordum ancak fahiş fiyat çıkardılar, internette 32GB 1.900 TL civarında, servisin verdiği fiyat ise 4K.

Az önce müşteri hizmetlerini aradım. Cihazımın sıvı macuna uygun olduğunu ve kullandıldığını söylediler ancak sıcaklıklar sıvı macuna göre oldukça yüksek.
Aklıma iki seçenek geliyor; ya kalitesiz bir şey kullandılar, ya da normal macun sürdüler aksi halde bu sıcaklık değerleri mümkün olmaz sanırım.
Her neyse kendim kaliteli bir sıvı macun alıp gönderdiğimde onu sürüyorlarmış bunu öğrenmiş oldum. RAM eklemesini de sordum ancak fahiş fiyat çıkardılar, internette 32 GB 1.900 TL civarında, servisin verdiği fiyat ise 4K.

Kendileri sürüyorsa gayet iyi, siz riske girmemiş olursunuz yollayın gitsin. Bu arada sıvı metalin kalitesizi olmaz, en kalitesiz sıvı metal bile en kaliteli termal macundan çok daha iyi performans verir. Ben hâlâ termal macun sürdüklerini düşünüyorum.

Kendileri sürüyorsa gayet iyi, siz riske girmemiş olursunuz yollayın gitsin. Bu arada sıvı metalin kalitesizi olmaz, en kalitesiz sıvı metal bile en kaliteli termal macundan çok daha iyi performans verir. Ben hâlâ termal macun sürdüklerini düşünüyorum.
Konuştuğum temsilcinin söylediğine göre kullanılmış ama ben de normal macun sürüldüğünü düşünüyorum. En son 9-10 ay önce bakıma vermiştim bu kadar sürede etkisini yitirmeyeceğine göre muhtemelen normal macunu sürüp, sıvı metal diye güzelleme yaptılar.

Aklımda Thermal Grizzly macunu var bunu sürmeleri halinde tahmini olarak kaç derecelik bir düşüş sağlar ? Şuan ki değerler ; GPU 87, CPU 80-86 aralığında.

Konuştuğum temsilcinin söylediğine göre kullanılmış ama ben de normal macun sürüldüğünü düşünüyorum. En son 9-10 ay önce bakıma vermiştim bu kadar sürede etkisini yitirmeyeceğine göre muhtemelen normal macunu sürüp, sıvı metal diye güzelleme yaptılar.

Aklımda Thermal Grizzly macunu var bunu sürmeleri halinde tahmini olarak kaç derecelik bir düşüş sağlar? Şu anki değerler; GPU 87, CPU 80-86 aralığında.

Sıvı metal mi? Net bir şey demek zor. Normal macundan bahsediyorsan zaten stok olarak tg marka bir macun kullanıyor olmaları gerek. İlk aldığın değerlere benzer olur yani. Bu arada 9-10 ay süre gayet fazla.

Sıvı metal mi? Net bir şey demek zor. Normal macundan bahsediyorsan zaten stok olarak tg marka bir macun kullanıyor olmaları gerek. İlk aldığın değerlere benzer olur yani. Bu arada 9-10 ay süre gayet fazla.
Bunu almayı düşünüyorum.
Normal de sıvı metalin kullanım süresi daha uzun olması gerekmiyor mu ?
Sıcaklık olarak 10-15 derece düşüş bekliyorum. İnceleme videolarında aşağı yukarı bu değerlerde düşüş sağlamış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu almayı düşünüyorum.
Normal de sıvı metalin kullanım süresi daha uzun olması gerekmiyor mu?
Sıcaklık olarak 10-15 derece düşüş bekliyorum. İnceleme videolarında aşağı yukarı bu değerlerde düşüş sağlamış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, ortalama 2 yıl falan. Eğer düşündüğümüz gibi düz macun çıkarsa yaşatır. Normal macun için fazla süre olduğunu belirttim.

Evet, ortalama 2 yıl falan. Eğer düşündüğümüz gibi düz macun çıkarsa yaşatır. Normal macun için fazla süre olduğunu belirttim.
Tamamdır, bu macunu sipariş veriyorum o zaman zaten başka sıvı metal macun satılmıyor heralde Türkiye'de. Bunun yanında ısı bandı ve termal ped almam gerekiyor mu yoksa serviste kendileri mi yapıyor bu işi ? Bilgim yok ancak tahminim ısı bandı kullanmazlar eğer ben yollamazsam. Termal pedi kendileri değiştiriyor mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı