Tulpar T7 20.3'ü değiştirmeye gerek var mıdır?

Bütçe
20000

ebedimahkum

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Millet 18.500'e Monster Tulpar T7 20.3 modelini aldım garantili ikinci el. Normal fiyatının altında aldım bayağı. Piyasası 21-22 bin lira. Mutluydum ta ki bu forumdan araştırana kadar şu an kullanıyorum oyunlarda performanslı tam ayarlarda kasmadan oynattırıyor. Tek sıkıntım boşta fan sesi çıkartıyor ona da kulaklığım var takınca pek gelmiyor. Kalan şeylerden sıkıntım rahatsızlığım yok. Ama burada çok gömmüşler modeli bunu şimdi 20-21 bine satabilirim ama satarsam RTX 3050 Ti olan bir laptop almak zorunda kalacağım. 17.3 olmalı Nitro 5 alabilirim tahminen. Üniversitem 6 ay sonra bitecek masaüstüne geçebilirim. Şu andan sizce satıp 3050 Ti laptoplara mı bakayım ne yapayım? İçimi kararttı bura.

3060 dan 3050 ti geçmek akıl işi değil. Monster sorunlu olsada tulpar serisi yine iyi.
Ben yerinde olsam geçmem veya 3060 alabileceğim ürüne bakarım.
Kendi laptopumda 3050Tİ var, yer yer 4 gb vram yetersizliği hissettiğim oluyor ama daha çok işlemci yoran şeylerle uğraştığımdam işlemcide amd 6800h işimi fazlasıyla görüyor benim.
Oyun oynayan birisiysen 3050Tİ önermem 1080p monütörde orta/yüksek/ ultra ayarlar için yeterli gelsede VRAM kullanımı %95 altına inmiyor günümüz oyuınlarında.

3060 dan 3050 ti geçmek akıl işi değil. Monster sorunlu olsada tulpar serisi yine iyi.
Ben yerinde olsam geçmem veya 3060 alabileceğim ürüne bakarım.
Kendi laptopumda 3050Tİ var, yer yer 4 gb vram yetersizliği hissettiğim oluyor ama daha çok işlemci yoran şeylerle uğraştığımdam işlemcide amd 6800h işimi görüyor benim.
Oyun oynayan birisiysen 3050Tİ önermem 1080p monütörde yüksek/ ulra ayarlar için yeterli gelsede VRAM kullanımı %95 altına inmiyor günümüz oyuınlarında.
Çok oyun oynayan biriyim oyun için aldım. Rdr 2 cyberpunk 2077 gibi ağır hikaye tarzı oyunları seviyorum.

Çok oyun oynayan biriyim oyun için aldım. Rdr 2 cyberpunk 2077 gibi ağır hikaye tarzı oyunları seviyorum.
Masaüstüne geçeceksen laptop ev ortamında aramazsın masaüstü konforu varken o zaman 3050Tİ alınabilir dediğin oyunlarda ise düşük/orta ayarlarda 60 fps üzerine çıkar yanlız oyundan da zevk alayım diyorsan yetersiz gelebilir.
Benim kullandığım laptopda 144hz panel var 90 fps üzerinde pek fark etmesemde 90 fps altında performans alınca oyun kasıyormuş gibi geliyor gözüme.
yüksek ayarlarda ort. 35-40 fps alırsın mesela cyberpunk 2077 de sana görüntü çok kasıyor gibi gelecek mecbur kaliteden kısarak fps arttırmak çözüm olacaktır.
90 fps altına düşmezse pek fark etmezsin ama 144hz alışınca ve 90 fps altı performans alınca görüntü kötü geliyor insana.

Masaüstüne geçeceksen laptop ev ortamında aramasın masaüstü konforu varken o zaman 3050Tİ alınabilir dediğin oyunlarda ise düşük/orta ayarlarda 60 fps üzerine çıkar yanlız oyundan da zevk alayım diyorsan yetersiz gelebilir.
Benim kullandığım laptopda 144hz panel var 90 fps üzerinde pek fark etmesemde 90 fps altında performans alınca oyun kasıyormuş gibi geliyor gözüme.
yüksek ayarlarda ort. 35-40 fps alırsın mesela cyberpunk 2077 de sana görüntü çok kasıyor gibi gelecek mecbur kaliteden kısarak fps arttırmak çözüm olacaktır.
90 fps altına düşmezse pek fark etmezsin ama 144hz alışınca ve 90 fps altı performans alınca görüntü kötü geliyor insana.
Vallahi bu mükemmel rtx 3060la cyberpunk 2077 uncharted 4 hepsini full ayarlarda rtx de full kasmadan donmadan akıcı oynatıyor çok güzel gözüküyor.
Ben kullanmaya devam ederdim, masaüstüne vs geçilecek olsa satılabilir belki.
Masaüstüne 7 8 ay sonra geçerim o zaman gelince zaten satıp 3060 ti ryzenli bi kasa yaparım ama ona daha var.

Geri
Yukarı