Tulpar T7 V19.3.1 17.3" vs. MSI GL63 8SD-297XTR

Güzel PC, fiyatı sorun değilse her türlü alınır. Yalnız servis hizmetleri de en az PC'nin kendisi kadar önemli. Asus bu son yıllarda nasıl servis hizmeti veriyor bir bakmak lazım. Sonuçta Asus'ta, Asus'tur...
Ya açıkçası bir bilgisayar aldıysam servis ile uğraşmak istemiyorum 5 senedir Msi kullanıyordum hiç servise ihtiyacım olmadı aynı şekilde yine servise gitmeden kullanmak istiyorum. Asus un sağlamlığını kalitesini biliyorum ama Asus un Türkiye modelleri bana upgrade yapılmadığı için fazla çekiçi gelmiyor ama bu modeli gördüm bi kararsız kaldım.
Fiyat olarak MSI GL63 8SD-297XTR'ye yakın ama ekran kartı RTX 2060:

Evet sanırım biraz daha bütçeyi artırıp RTX 2060 alacağım ama işte MSİ , MONSTER , ASUS hangisi ? Çok kararsızım yaaa 😥

Hocam gene fikir açısından söylüyorum. Bence bu bütçelere 15.6 inç yerine 17.3 inç ekran leptoplara bakmanızı tavsiye ederim. Çünkü belirli bir zaman sonra 15.6 inç cidden insanın gözüne küçük geliyor. Eğer bana 15.6 inç ekran sizin için yeterliyse anlarım.

Selam,

Söylemek istediğim şey şu ki laptoplarda istediğiniz kadar yüksek sistemler satın alın, yüksek fps lere ulaşın, ekran hz (ekran saniyede yenilenme hızı) standart mobil bilgisayarlar da 60 hz olacaktır. kaçırdığımız ama çok önemli bulduğum bir ayrıntı bu, çünkü örn; 140 fps aldığınızı görünce sevindiğiniz oyunları aslında max. 60 fps oynyoruz. çünkü sistem bunu başarsada ekran hz. hızımız buna yetişmiyor. f/p noktasında yukarıdaki 2 cihazdan bence monster tercih edilmeli çünkü ekranı 144 hz diğer özellikleri de neredeyse aynı. selamlar...

Selam,

Söylemek istediğim şey şu ki laptoplarda istediğiniz kadar yüksek sistemler satın alın, yüksek fps lere ulaşın, ekran hz (ekran saniyede yenilenme hızı) standart mobil bilgisayarlar da 60 hz olacaktır. kaçırdığımız ama çok önemli bulduğum bir ayrıntı bu, çünkü örn; 140 fps aldığınızı görünce sevindiğiniz oyunları aslında max. 60 fps oynyoruz. çünkü sistem bunu başarsada ekran hz. hızımız buna yetişmiyor. f/p noktasında yukarıdaki 2 cihazdan bence monster tercih edilmeli çünkü ekranı 144 hz diğer özellikleri de neredeyse aynı. selamlar...
Hocam MSI, ASUS ve diğer üreticiler oyun laptoplarında minimum 120 Hz kullanmaya başladı. Sadece Monster'a has bir özellik değil

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı