Tulpar T7 V19.7 mi, T7 V20.3 mü

Öyle oldu hocam. Aynı konulara bakıyoruz.

Bu Technopat Sosyal'i bu yüzden seviyorum. Aile ortamı var burada.

Monstrer a biraz temkinli yaklaşmalısınız olay sadece ısınma ile bitmiyor. Satış sonrası destek de önemli.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende trendyol indirimiyle v.20.3 aldım ürün geldi kurulum vs yaptım. Üründen çok memnunum aynı gün çıkan yeni geforce yazılımı ile 3060 lar güzel boostlandı. Resizable bar özelliği geldi. Bir çok kafa karıştıran soru vardı burada mesala 3060 ların TDP değeri ile ilgili bu dedikodulara son noktayı koyuyorum. Ürün Max-p Olup max 130 TDP ye çıkmaktadır. Ayrıca monster donanımı ile resizable bar, dynamic boost 2.0 ve whisper mode 2.0 desteklemektedir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-02-26 004352.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-26 004352.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 108
  • Ekran görüntüsü 2021-02-26 004419.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-26 004419.png
    26,2 KB · Görüntüleme: 110

2sinden biri tercih edilmeli bencede :) kasa olarak 2side iyi
Bu arada bu tüm modellerin kasa açılımı videosunu aşağıya ekliyorum kendin bak soğutucu borularına vs

T7 v19.7 ve ince kasaların kasa içinin benzeri olan videoyu ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

t7 v20.3 3060lı kasanın videosunu ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ve yeni kasa olan t7 v22.1'in kasasının videosunu ;

sen kendin karşılaştır.

bu arada t7 v20.3'ün soğutucu boruları gayet iyi duruyor acaba 3060 versiyonunda bir upgrade mi yaptılar anlayamadım :)

Son düzenleme:

2'sinden biri tercih edilmeli bence de :) kasa olarak 2side iyi.
Bu arada bu tüm modellerin kasa açılımı videosunu aşağıya ekliyorum kendin bak soğutucu borularına vs.

T7 v19.7 ve ince kasaların kasa içinin benzeri olan videoyu;

T7 v20.3 3060'lı kasanın videosunu;

Ve yeni kasa olan T7 v22.1'in kasasının videosunu;

Sen kendin karşılaştır.

Bu arada T7 v20.3'ün soğutucu boruları gayet iyi duruyor acaba 3060 versiyonunda bir upgrade mi yaptılar anlayamadım :)

Hocam v20.3ü kalite ve sorunlarından dolayı önermiyoruz.

Arkadaşlar bende Trendyol indirimiyle v.20.3 aldım ürün geldi kurulum vs yaptım. Üründen çok memnunum aynı gün çıkan yeni GeForce yazılımı ile 3060'lar güzel boostlandı. Resizable bar özelliği geldi. Bir çok kafa karıştıran soru vardı burada mesela 3060ların TDP değeri ile ilgili bu dedikodulara son noktayı koyuyorum. Ürün Max-p olup Max 130 TDP'ye çıkmaktadır. Ayrıca Monster donanımı ile resizable bar, dynamic Boost 2.0 ve whisper mode 2.0 desteklemektedir.

Oyunlarda ısınıyor mu?

Arkadaşlar bende Trendyol indirimiyle v.20.3 aldım ürün geldi kurulum vs yaptım. Üründen çok memnunum aynı gün çıkan yeni GeForce yazılımı ile 3060'lar güzel boostlandı. Resizable bar özelliği geldi. Bir çok kafa karıştıran soru vardı burada mesela 3060ların TDP değeri ile ilgili bu dedikodulara son noktayı koyuyorum. Ürün Max-p olup Max 130 TDP'ye çıkmaktadır. Ayrıca Monster donanımı ile resizable bar, dynamic Boost 2.0 ve whisper mode 2.0 desteklemektedir.

Mux Switch var mı?

Mux Switch var mı?

Mux Switch gibi etkinliği tartışmalı uygulamalara karşıyım. Bahsettiğiniz şeyin herhangi bir etkisi olduğunu zannetmiyorum. Zaten işletim sistemi ve GPU oyunlarda harici grafiğe geçerek performansı maksimum yapıyor. Eğer mux Switch gerekli ve önemli bir şey olsa zaten çok daha kolay bir şekilde erişime açılır ve kullanılırdı. Bu sebepten sistemin stabiltesini bozmamak adına BIOS üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadım.

Isınma soran arkadaş, oyunlarda işlemci sıcaklığı bence normal tabii ki bir laptoptan bu işlemci ve RTX 3060 kullanınca ısımasını beklersiniz. Ama herhangi bir throttle görmedim ki zaten throttle yoksa ısınmada bir problem yoktur.

Mux Switch gibi etkinliği tartışmalı uygulamalara karşıyım. Bahsettiğiniz şeyin herhangi bir etkisi olduğunu zannetmiyorum. Zaten işletim sistemi ve GPU oyunlarda harici grafiğe geçerek performansı maksimum yapıyor. Eğer mux Switch gerekli ve önemli bir şey olsa zaten çok daha kolay bir şekilde erişime açılır ve kullanılırdı. Bu sebepten sistemin stabiltesini bozmamak adına BIOS üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadım.

Isınma soran arkadaş, oyunlarda işlemci sıcaklığı bence normal tabii ki bir laptoptan bu işlemci ve RTX 3060 kullanınca ısımasını beklersiniz. Ama herhangi bir throttle görmedim ki zaten throttle yoksa ısınmada bir problem yoktur.

Mux Switch olmadan CS:GO Valorant gibi oyunlarda tam performans alamazsınız. Ayrıca mux Switch tam performans almanızı sağlar. Etkinliği tartışmalı bir şey değil, laptoplarda tercih sebebi hatta. Siz şu an maksimum performans aldığınızı düşünüyorsunuz ama almıyorsunuz.

youtube a atılan performans videoların oyunlar arasında fps farkı olmadığını gördüm. kasa tasarımı ve diğer ayrıcaklıklarıyla 19.7 daha çok öne geçti bende. Cyberpunk 1080p ultra ayarlarda 3-5 fps, rdr2 de 2-3 fps felan fsrk oynuyo. 10-15 fps fsrk ettiği oyunlar anca cs go, lol felan onlarda 200+ oldukları için ki 144 hz monitörde o da fark etmez

YouTube'a atılan performans videoların oyunlar arasında FPS farkı olmadığını gördüm. Kasa tasarımı ve diğer ayrıcaklıklarıyla 19.7 daha çok öne geçti bende. Cyberpunk 1080p Ultra ayarlarda 3-5 FPS, RDR2 de 2-3 FPS falan fsrk oynuyor. 10-15 FPS fsrk ettiği oyunlar anca CS:GO, LoL falan onlarda 200+ oldukları için ki 144 Hz monitörde o da fark etmez.

Hocam 200+ almanız için mux Switch açık olması lazım öbür türlü 90 120 140 FPS alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı