Tulpar T7 v20.2 pili ne kadar idare eder?

FakirButGururlu

Centipat
Yer
Midgard
Daha fazla  
Bu laptopu almayı düşünüyorum hem oyun hem okul hem de günlük kullanım için alacağım. Oyun oynamayı çok seviyorum ama diğer işlerimi de görmesi için laptop alacağım çoğunlukla evde kullanacağım ama dışarıda kullandığım zaman pili beni hayal kırıklığına uğratır mı? Pili tahmini ne kadar gider ve ürünü şarjda kullanmak pilin ömrünü kısaltır mı?

Cihaz 17.3” olduğu için ekranı daha çok enerji tüketecek. Pili çok uzun süreli kullanım sağlamayacaktır ki üretim amacı bu değil zaten. Bende 19.3 modeli var, 1 yıla yaklaştı. 2.5-3 saat arası kullanabiliyorum. Ama ben parlaklık kısmam, güç planını düşürmem ve HDD var.(HDD mekanik bir disk, o diskin dönmesi dahi pilden gidiyor, hesabı siz düşünün.) Bunlarda pil için bir çalışma yapsam pilde 45-60dk daha fazla kullanabilirim diye düşünüyorum.

Oyunu cihaz prize bağlı değilken oynamak akıl kârı olmadığı gibi, ayda bir kere pili tamamen bitirdiğiniz takdirde bir sorunla karşılaşmazsınız.

Son düzenleme:
Pil biraz çabuk bitiyor şarjda kullanmak Monster laptopları için sorun olmuyor sizi hayal kırıklığına uğratacağını sanmıyorum şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı