Tulpar T7 v20.4 17, 3" oyun bilgisayarı alınır mı?

Bütçe
23000
Satıcı 3060 için 80 watt, 3070 için 85 watt yazmış soru bölümüne.

Satıcıya sordum, sıfır kapalı kutu geldiği için net bilgileri olmadıklarını söylediler. Net bilgi yoksa niye o zaman 85W deniyor. Neyse, ürünün yurt dışı incelemeleri ve teknik özelliklerine baktığım zaman kesinlikle 140W RTX 3070 ve 130W 3060 olduğu belirtiliyor. 17" - Intel modellerde ekran kartları Max-P. Zaten 2 ay önce de Max-P olarak satılıyordu Türkiye'de.

Yani milyon tane seçenek yok zaten hocam. Bu bütçede alabileceğiniz en iyi ürünler yukarıdaki attığım HP modelleri. Zam yemeden alın derim açıkçası. Sorunsuz ve epey performanslı ürünler.

@Görkem Say 3080'li olanı da canlı destek kısmından sordum ona da max-q dedi destekteki HP temsilcisi. Yeni serilerde değişiklik yapmış olabilirler. Burada konusu açılan ve max-p olduğunu herkesin söylediği cihaz an005nt, şu an satışta olan an004nt. İade durumları nasıl bilmediğim için almadım. 1 kişi alıp tünelin ucunu görmedikçe öğrenemeyiz.

@Görkem Say 3080'li olanı da canlı destek kısmından sordum ona da max-q dedi destekteki HP temsilcisi. Yeni serilerde değişiklik yapmış olabilirler. Burada konusu açılan ve max-p olduğunu herkesin söylediği cihaz an005nt, şu an satışta olan an004nt. İade durumları nasıl bilmediğim için almadım. 1 kişi alıp tünelin ucunu görmedikçe öğrenemeyiz.

HP'nin internet sitesinde bir şey yazmıyor. Üstüne 2.9KG ürüne 1.82KG yazmışlar. Onların verdiği bilgiye de güvenmiyorum açıkçası :D Yurtdışında bu ürünün Max-Q versiyonunu bulamadım, hiç yorum yapan yok. Herkes Max-P demiş ama ürün kodundaki değişiklik kafa karıştırıcı. Yeni model çıktığı için kodun değiştirilmiş ihtimali de var. Satıcı ürün açıldıktan sonra iade alacaksa bir nebze denenebilir yoksa 1 kişinin alması beklenir bence de.

Başka bir konuda arkadaş HP Türkiye ile görüştüğünü, 3070 modelinde Max-P ekran kartı kullanıldığını belirttiklerini söyledi. Max-Q durumu belki 3080'e özel olabilir.

Son düzenleme:
@Görkem Say anladığım kadarıyla üretimi fabrikada yapan mühendis hariç konuyla ilgili bilgisi olan kimse yok 😀 Ben biraz önce dolar sıkıntıya girebilir diye tulpar 25.1.2 aldım 2. kez. Yine sorun çıkarsa HP Omen 17'ye bakarım bir de. İlkinde sağdaki fanın sesi bir garipti V25'in.

Yeni konular

Geri
Yukarı