Tulpar T7 v20.5.2 alınır mı?

Mağazadaki bir işe yaramıyor netten indirin kurulumu biraz değişik ama YouTube'a yazarsanız çıkar imza doğrulamayı falan devre dışı bırakıp sürücünü kuruyorsunuz sonra geri alabilirsiniz şöyle söyleyeyim son ses açmama rağmen ses asla yeterli gelmiyordu duyamıyordum şimdi sesi %100'e alamıyorum çok yüksek ses çıkıyor :)

Turbo moddan kastım turbo fan modu turbo olmaması bişey değiştirmez o profilden ibaret turbo fanı açıcaksınız siz
Turbo fanı nasıl açacağımı söyleyebilir misiniz? Teşekkürler.

Temmuz ayında ilk çıktığında almıştım cihazı. MCC de performans kısmında sadece oyun modu vardı cihazda. Turbo mod olmadığı içinde işlemciyi tam verimli kullanmıyordu cihaz. Servis ile birkaç görüşme yaptım cihazda Turbo modun gelip gelmeyeceğinin belli olmadığını ve oyun modunda da bilgisayar tam performans veriyor diye mail attılar ancak benchlerde diğer 12hlar 18k alırken ben 13K alıyordum bu nedenle iade edip 20.4 almıştım.

Aslında asıl iade etmemim nedeni MUX açıkken HDMI ve DP'dan harici monitörüme görüntü alamıyordum. Bunun nedeni de 2 çıkışında dahili GPU'ya bağlı olmasıymış.
İyi günler bende şuan bu laptopu almayı düşünüyorum bir kaç konuda daha dediklerinizi okudum ve evet gariptir cinebenchte cidden diğer 12700H'lar 17 bin gibi inanılmaz bir skor alırken, bu laptop ise sadece 12 bin alıyor fakat yakın tarihli bir videoda oyun modunun altında turbo fan modu var kast ettiğiniz turbo bu mu acaba?

İyi günler bende şu an bu laptopu almayı düşünüyorum birkaç konuda daha dediklerinizi okudum ve evet gariptir Cinebench'te cidden diğer 12700H'lar 17 bin gibi inanılmaz bir skor alırken, bu laptop ise sadece 12 bin alıyor fakat yakın tarihli bir videoda oyun modunun altında Turbo fan modu var kast ettiğiniz Turbo bu mu acaba?

O fan tuşu Turbo mod sadece bir profil arkadaşlar şöyle düşünün Turbo moddaki ince ayarlar biraz daha hız aşırtılmış yani yeni profil oluşturup aynı şekilde ayarları biraz daha arttırarak performansınızı yükseltebilirsiniz.

O fan tuşu Turbo mod sadece bir profil arkadaşlar şöyle düşünün Turbo moddaki ince ayarlar biraz daha hız aşırtılmış yani yeni profil oluşturup aynı şekilde ayarları biraz daha arttırarak performansınızı yükseltebilirsiniz.
Tereddüte düştüğüm nokta cidden inanılmaz bir performans farkı oluyor eğer turbo modu gibi bir ayar çekilmiyorsa, fakat yeni profil ile turbo olayı ne kadar turbo modun yerini tutar bilemedim. Keşke deneme imkanım olsaydı fakat bu şekilde çok kararsız kalıyorum bu bilgisayarı tercih etmekte.

Tereddüte düştüğüm nokta cidden inanılmaz bir performans farkı oluyor eğer turbo modu gibi bir ayar çekilmiyorsa, fakat yeni profil ile turbo olayı ne kadar turbo modun yerini tutar bilemedim. Keşke deneme imkanım olsaydı fakat bu şekilde çok kararsız kalıyorum bu bilgisayarı tercih etmekte.
Knk bana güven turbo profil olayı hazır profil sadece yeni profil kurup ayarları bir tık arttırdığında turbo profil ile aynı işlevi görüyor

Knk bana güven turbo profil olayı hazır profil sadece yeni profil kurup ayarları bir tık arttırdığında turbo profil ile aynı işlevi görüyor
Vazgeçtim hocam nitronun 33 bin liraya i7 12700h 3070ti laptopu var onu alacağım.

Ayrıca tekrar teşekkürler şöyle bir detaylı araştırdığımda arada 5 bin lira fiyat farkı 3070 Ti için değer gibi dursa da %45 Ntsc gibi dandik bir renk gamutuna sahip Nitro sanırım bu yüzden vazgeçeceğim.

Son bir ekleme daha Hardware plus videosunda artık direkt Turbo moduna sahip olduğu gözüküyor.

Son düzenleme:
Vazgeçtim hocam Nitro'nun 33 bin liraya i7 12700H 3070 Ti laptopu var onu alacağım.

Ayrıca tekrar teşekkürler şöyle bir detaylı araştırdığımda arada 5 bin lira fiyat farkı 3070 Ti için değer gibi dursa da %45 NTSC gibi dandik bir renk gamutuna sahip Nitro sanırım bu yüzden vazgeçeceğim.

Son bir ekleme daha hardware Plus videosunda artık direkt Turbo moduna sahip olduğu gözüküyor.

Acer Nitro serisinin ekran kartı watt değeri çok düşük o yüzden ucuz tek iyi yanı ekran kartı belleği bir tık yüksek yine de siz bilirsiniz bence değmez o fiyata ekran 1080p zaten daha fazlasına gerek yok diye düşünüyorum ekran kartı belleği olarak.

Vazgeçtim hocam nitronun 33 bin liraya i7 12700h 3070ti laptopu var onu alacağım.

Ayrıca tekrar teşekkürler şöyle bir detaylı araştırdığımda arada 5 bin lira fiyat farkı 3070 Ti için değer gibi dursa da %45 Ntsc gibi dandik bir renk gamutuna sahip Nitro sanırım bu yüzden vazgeçeceğim.

Son bir ekleme daha Hardware plus videosunda artık direkt Turbo moduna sahip olduğu gözüküyor.
Ürüne baktım 150w ama ekranı 15.6 inç bo boyuttaki laptoplara gerçek ortamda bi inceleyin derim çok küçük geliyor ekranı oyun zevkinizi körüklemesin

Turbo modu gözüküyorsa gelmiştir, abartmaya gerek yok. Bütçeniz yeterse Nitro gene alınabilir Max-P ve MUX'lu bir model dediğiniz gibi paneli daha kalitesiz sadece, bir de konu açmanız daha doğru olurmuş.

İyi günler bende şu an bu laptopu almayı düşünüyorum birkaç konuda daha dediklerinizi okudum ve evet gariptir Cinebench'te cidden diğer 12700H'lar 17 bin gibi inanılmaz bir skor alırken, bu laptop ise sadece 12 bin alıyor fakat yakın tarihli bir videoda oyun modunun altında Turbo fan modu var kast ettiğiniz Turbo bu mu acaba?

Turbo mod dediğim olay bu hocam. 20.5 de hala yok bu seçenek sanırm.

1668947700800.png

Yeni konular

Geri
Yukarı