Tulpar T7 V20.5.6 17,3 laptop oyunlarda düşük FPS veriyor

Turhan007

Hectopat
Herkese selam arkadaşlar. Geçen hafta GTX 3060'lı Monster bilgisayar aldım ve birkaç gün önce elime ulaştı. GeForce Experience üzerinden gerekli ekran kartı güncellemerini de yaptım ama buna rağmen PUBG'de düşük ayarlarda 70-90 FPS CS:GO'da ise 160-180 FPS neden böyle olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olur musunuz?

Tulpar T7 V20.5.6 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook aldığım ürünün linki+şu an 32 GB RAM ve Windows 11 kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı sorunla karşılaşmıştım. Sonradan oyunların ekran kartımı kullanmadığını CPU üzerindeki grafik birimini kullandığını öğrendim. Bunu da Denetim Masası-->grafik ayarları kısmından ekran kartını seçerek çözdüm. Eğer dediğim kısmı bulamazsan NVIDIA Denetim Masası'na girdiğinde karşına çıkıyor zaten.

Herkese selam arkadaşlar. Geçen hafta GTX 3060'lı Monster bilgisayar aldım ve birkaç gün önce elime ulaştı. GeForce Experience üzerinden gerekli ekran kartı güncellemerini de yaptım ama buna rağmen PUBG'de düşük ayarlarda 70-90 FPS CS:GO'da ise 160-180 FPS neden böyle olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olur musunuz?

Tulpar T7 V20.5.6 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook aldığım ürünün linki+şu an 32 GB RAM ve Windows 11 kurulu.

Bende almayı düşünüyorum. Sorunuz halen devam ediyor mu acaba güncellyebilir misiniz konuyu.

Bende almayı düşünüyorum. Sorunuz halen devam ediyor mu acaba güncellyebilir misiniz konuyu.
Hocam laptop iyi arkadaşın aldığı model sıkıntılı ben cs 1080p her şey ultra da 260 fps aliyorum. Vsync aciyorum 144 e sabitleyip. Büyük ihtimal intel ekran kartını kullanıyor. Monster kontrol merkezi, nvidia denetim masası ya da direkt windows 11 in kendi ayarlarından ayarlayabiliyorsunuz.

Ayarları yükseltip dener misiniz?
fps daha da düştü

Ben de aynı sorunla karşılaşmıştım. Sonradan oyunların ekran kartımı kullanmadığını CPU üzerindeki grafik birimini kullandığını öğrendim. Bunu da Denetim Masası-->grafik ayarları kısmından ekran kartını seçerek çözdüm. Eğer dediğim kısmı bulamazsan NVIDIA Denetim Masası'na girdiğinde karşına çıkıyor zaten.

dediğin şekilde bulamadım ama sistem>ekran>grafik ayarlarına gelip csgo uygulaması için ekran kartı uygulamasını seçtim ama sorun devam ediyor

Son düzenleme:
FPS daha da düştü

Dediğin şekilde bulamadım ama sistem>ekran>grafik ayarlarına gelip CS:GO uygulaması için ekran kartı uygulamasını seçtim ama sorun devam ediyor

Aynı işlemi NVIDIA Denetim Masası>3D ayarların yönetilmesi>Program ayarları sekmesinden de yapar mısın? Eğer program GPU üzerinden çalışırsa bunu Görev yöneticisi>Performans sekmesinde ekran kartınını yazdığı GPU sekmesindeki hareketlenmeden anlarsın. Ben dediğim 2 ayarı birden yaptığımda çalışıyordu. Bunlara rağmen çalışmıyorsa harici ekran monitör kullanarak oynadığında kesin olarak çalışması lazım bildiğim kadarıyla.

kardeşim sorunu hallettim.Biostan Mshybrid'den Dgpu'ya aldım,bir de yukarıdaki arkadaşın dediği ayarı yaptım ve şuan csgo'da ortalama 300 fps alıyorum alacaksan öneririm yine bir sorun olursa mesaj atabilirsin

Geri
Yukarı