Tulpar T7 V22.1 ile mining yapılır mı?

wGodfather

Hectopat
Makaleler
1
Benim sorum Monster notebookla mining yapılır mı, aranızda yapanınız var mı?
Bu arada laptopun içinde RTX3060 Max-P 6 GB (6 GB olmasına ragmen) var ve 48 mh'a kadar ulaşıyor YouTube'da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi mining yapsam zarar verir mi? Çok da degil yani. 3 4 ay falan diyorum.
Soğutucu gerekli olur mu mining yaparken?
(Ürünün sitesindeki linki: Tulpar T7 V22.1 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook)

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopa yazık etme kardeşim bence bu işe giriceksen bence bu iş için ayrı ekran kartı al nacizane tavsiyem.
Hem ömrü kısalır kullanma ömrü.

Ya onları da çok düşündümde mesela şu an 3060 yok yani paran olsa da yok bir de hadi buldun diyelik 10-12K'dan aşagıya yok e ben 3K daha katarım bunu alırım aynı performans ise 10 kat daha karlı diye düşünüyorum.

PC'ye doğrudan zarar vermez. Fakat kullanım ömrünü azaltır. Ve bir problem çıkma olasılığını arttırır. Tavsiyem yapma. İllaha yapacaksan, ekstra güçlübir soğutucu alman şart.

PC'ye doğrudan zarar vermez. Fakat kullanım ömrünü azaltır. Ve bir problem çıkma olasılığını arttırır. Tavsiyem yapma. İllaki yapacaksan, ekstra güçlübir soğutucu alman şart.

Peki önerebileceginiz bir soğutucu var mı? Ben Monster'ın kendi sogutucusunu gördüm çok bir gösterişi yok ama 300 TL ne düşünüyosunuz?

Peki önerebileceginiz bir soğutucu var mı? Ben Monster'ın kendi sogutucusunu gördüm çok bir gösterişi yok ama 300 TL ne düşünüyosunuz?

Monster'ın kendi soğutucusunu hiçbir zaman deneyimleme fırsatı bulamadım. Fakat yeterli olacağını zannetmiyorum. Çünkü malum yaza giriyoruz. Ve laptop normal şartlar altında kazamayacağı bir madeni kazıyor, yani normal 8 GB kazan bir karttan daha çok yorulur. Kesinlikle soğutmaya dikkat edin.

Geri
Yukarı