Tulpar T7 v25.1.2 laptoptan gelen garip uğultu sesi

cagri5481

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Yeni aldığım laptoptan belli aralıklarla uğultu benzeri bir ses geliyor (bilgisayar fan sesi değil) ve touchpadin solunda kalan kısma hafifçe bastırınca ses kesiliyor elimi kaldırınca tekrar çıkıyor. Bu durum laptop yük altında değilken, normal kullanımda oluyor. Yük altındayken oluyorsa da fan sesinden dolayı duyamıyorum. Bu durum oyun oynarken problem değil fakat çalışırken biraz rahatsız ediyor.

Monster'a konuyla ilgili yazdım şu şekilde bir dönüş aldım. "notebook cihazlarının anakartından kullanım esnasında yüksek olmamakla birlikte ince tiz bir ses gelebilmektedir. Bu durum normal olarak kabul edilir, cihazınızda herhangi bir arızaya sebep olmamaktadır. Sesin yüksek ve rahatsızlık verecek düzeyde olması durumunda ise cihazınızın yetkili servisimiz tarafından kontrol edilmesini öneriyoruz."

Yük altındayken gelse "while coil" diyeceğim ama sadece 1 tane Chrome sekmesi açıkken dahi oluyor. Ve elimle çok hafif bastırınca bile kesilmesi biraz garibime gitti acaba bir parçada oturmamazlık gibi bir şey mi var? İleride bir sıkıntıya sebep olur mu? Sizce garantiye yollamalı mıyım?

Vidaları falan gevşemiş olabilir mi? Eğer yapabiliyorsanız içini de açıp bakabilirsiniz. Bunlar işe yaramazsa ya da yapamazsanız 1-2 hafta idare edebilecekseniz kesin gönderin hocam. Ne olur ne olmaz gelmemesi gereken bir ses geliyorsa çözmek lazım.

Fanlardan gelen motor sesi hocam. Aynı cihaza sahibim. Yükte duymamanizin nedeni fan sesinden dolayı. Fanların ikisi de kapalıyken bir daha dinleyin eğer gelmiyorsa dediğim gibidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız CW her durumda olur, sadece yükte sesi artar.
Durum normal bence fanlar minimum RPM değerlerinde calisirken ugultu olmasi.

Vidaları falan gevşemiş olabilir mi? Eğer yapabiliyorsanız içini de açıp bakabilirsiniz. Bunlar işe yaramazsa ya da yapamazsanız 1-2 hafta idare edebilecekseniz kesin gönderin hocam. Ne olur ne olmaz gelmemesi gereken bir ses geliyorsa çözmek lazım.
Bir söküp bakmayı düşünüyorum hocam garantiyi bozmuyormuş.
Fanlardan gelen motor sesi hocam. Aynı cihaza sahibim. Yükte duymamanizin nedeni fan sesinden dolayı. Fanların ikisi de kapalıyken bir daha dinleyin eğer gelmiyorsa dediğim gibidir.
Hocam sizin de kasaya bastırınca ses kesiliyor mu peki? Çünkü benim asıl derdim sesin yüksekliği değil aslında elimle bastırınca sesin kesilmesi yani şu anki ses düzeyi ile çok da sorun değil idare edilir ama başka bir sorun ortaya çıkartır mı diye endişelendim açıkçası donanımdan da çok anlamıyorum :)
Video paylaşırsanız daha iyi olur, ne sesi olduğunu anlarız. Sesi duymadan sallamasyon cevaplara göre hareket etmemek lazım.
Hocam videoda ses alacak kadar yüksek değil uğultu.
Yalnız CW her durumda olur, sadece yükte sesi artar.
Durum normal bence fanlar minimum RPM değerlerinde calisirken ugultu olmasi.
Ben sadece yük altında CW oluyor zannediyordum hocam o zaman biraz daha kullanayım duruma göre bir söküp bakarım. Herkese teşekkür ederim cevaplar için.

Garantiye gönderdim Bugün geldi Coil Whine doyasıya yaşayabiliyorum. Eskiden bu kadar fazla değildi. Sizin cihaz için de normal gibi duruyor hocam.

Geri
Yukarı