Monster Tulpar T7 v25.1.2 Macun Değişimi

Tam 1 sene olmadan hortlatayım,cihazın soğutma performansını arşa çıkarmak için sıvı metal uygulamayı düşünüyorum.Bu cihaza daha önce uygulayan oldu mu ? Soğutma bloğu alüminyum mu ? Eğer blok alüminyumsa Mastergel Maker'da var elimde,MX-4'ten daha iyi bir seçenek olduğu için onu da uygulayabilirim.

Tam 1 sene olmadan hortlatayım,cihazın soğutma performansını arşa çıkarmak için sıvı metal uygulamayı düşünüyorum.Bu cihaza daha önce uygulayan oldu mu ? Soğutma bloğu alüminyum mu ? Eğer blok alüminyumsa Mastergel Maker'da var elimde,MX-4'ten daha iyi bir seçenek olduğu için onu da uygulayabilirim.
Bakır hocam yalnız dikkatli olun ve kapton bant ile kaplayın kısadevre olabilecek yerleri.

Bakır hocam yalnız dikkatli olun ve kapton bant ile kaplayın kısadevre olabilecek yerleri.

Bakır olduğuna eminsek süper hocam,özellikle izlediğim videolardan gördüğüm üzere alüminyuma uygulayınca tepkimeye girerek sıvı metali adeta emiyor 1 sene olmadan.Ben 2 senede bir zaten değiştiriyorum genelde macunu sıvı metalde bu süreyi daha da uzatabileceğimi düşünüyorum.Uygularken izole bir bantla macun bölgesi hariç olası akmalara karşı o civar bölgeleri yalıtımlayacağım zaten ve çok az sürüp yayacağım.Bunun haricinde ekstra dikkat edilmesi gereken bir şey var mı ?

Bakır olduğuna eminsek süper hocam,özellikle izlediğim videolardan gördüğüm üzere alüminyuma uygulayınca tepkimeye girerek sıvı metali adeta emiyor 1 sene olmadan.Ben 2 senede bir zaten değiştiriyorum genelde macunu sıvı metalde bu süreyi daha da uzatabileceğimi düşünüyorum.Uygularken izole bir bantla macun bölgesi hariç olası akmalara karşı o civar bölgeleri yalıtımlayacağım zaten ve çok az sürüp yayacağım.Bunun haricinde ekstra dikkat edilmesi gereken bir şey var mı ?
temas bölgesi gerçekten çok çok ince minnacık dahi koysan zar gibi yayılacaktır kolay gelsin.

@Metromas merhabalar. Aynı cihaza sahibim ve bugün açılışta sürekli BIOS’a aynasıyla alakalı bir sorun yaşamaya başladım. O yüzden SSD’yi kontrol etmek için arka kapağı açayım istedim ama maalesef tüm vidaları söksem de açılmadı. Nasıl sökebileceğime dair yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

@Metromas merhaba. Aynı cihaza sahibim ve bugün açılışta sürekli BIOS'a aynasıyla alakalı bir sorun yaşamaya başladım. O yüzden SSD'yi kontrol etmek için arka kapağı açayım istedim ama maalesef tüm vidaları söksem de açılmadı. Nasıl sökebileceğime dair yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben şu videoyu izleyerek söktüm hep.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben şu videoyu izleyerek söktüm hep.

Çok çok teşekkür ederim hocam, cevap vermeseniz kesin zarar verirmişim kasaya. Yanlış yapıyormuşum kaç saattir :D

Geri
Yukarı