Tulpar V19.3 mikrofon ayarları kısmında geliştirmeler yok

Nejat İşler

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Monster Tulpar v19.3 kullanıyorum. Laptop Sound Blaster Cinema 5 kullanıyor. Mikrofonumu düzenleyeceğim fakat geliştirmeler bölümü yok. Realtek HD Audio'yu indirdiğimde sesim robot gibi oluyor, bilgisayarın ses ayarları değişiyor. Bilgisayarda bir tane Realtek yüklü, (fotoğraftaki) normal çalıştırıyor, sıkıntı yaratmıyor. Bilgisayarımda normal çalışırken yüklü ses yazılımları aşağıdaki fotoğrafta mevcut. Fotoğraftaki mikrofon kısmına sadece geliştirmeler ayarını getiremiyorum. Dediğim gibi internettekini indirince sesim bozuluyor hem de hoparlör de bozuluyor. Yani anlamış değilim. Yardım ederseniz çok memnun olurum.

Donanım Kimlikleri:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_1D051065&REV_1002
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_1D051065

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 43
  • 2.png
    2.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 34
  • 3.png
    3.png
    2,2 KB · Görüntüleme: 35
  • 3131.png
    3131.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 35
Aynı modeli kullanıyorum bende ama böyle bir sorun yaşamadım. Sound Blaster açıp hoparlör kısmını test ettin mi hiç?
Ben kulak üstü kulaklık kullanıyorum şu anda bunların etkisi olmuyor ama EarPods kullandığım zamanlarda Sound Blaster çalışıyordu.
Mikrofon konusunda, mikrofonu zaten iyi değil :D.

@dinjer Mikrofon ve hoparlör performansı kötü mü bahsedildiği gibi? Başka bir yerde de sesin kısık çıktığını duymuştum v20.2 modelinde. Doğru mudur?

Hem ses, hem de genel performans hakkındaki görüşleriniz nedir? İlgiliyim de bu laptop konusunda.

@dinjer Mikrofon ve hoparlör performansı kötü mü bahsedildiği gibi? Başka bir yerde de sesin kısık çıktığını duymuştum v20.2 modelinde. Doğru mudur?

Hem ses, hem de genel performans hakkındaki görüşleriniz nedir? İlgiliyim de bu laptop konusunda.
v20.2 modellerinde kullanılan ses sistemi "THX Spatial Audio" yani Sound Blaster değil ondan dolayı tam bilgim yok fakat duyduğuma göre eskilerden daha iyiymiş. Hoparlör iyi fakat mikrofon kötü.

Hoparlör kalitesi güzel. Mikrofon her laptoptaki mikrofon gibi.
v20.2 modellerinde kullanılan ses sistemi "THX Spatial Audio". Yani Sound Blaster değil. Ondan dolayı tam bilgim yok. Fakat duyduğuma göre eskilerden daha iyiymiş. Hoparlör iyi, fakat mikrofon kötü.
Teşekkür ederim. Şarj konusunda da zayıf olduğunu duymuştum. Ama bu tip diğer konular için ayrı bir konu açmak en iyisi olacaktır. Sağolun tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı