Tuncmatik UPS nasıldır?

Waznx

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar, yakın zamanda elektrik kesintisi yaşadım ve bulunduğum evde elektrik akımının düzgün olmadığını belirtebilirim. Dün gece indirme yapması için bıraktığım bilgisayar iki kere elektrik kesintisine uğramış, sabah açmayı denediğimde ise açılmadı (statik elektrik biriktiği için) gerekli şeyleri yaptıktan sonra açıldı. Kısacası evin elektrik sistemine güvenmiyorum 6'lı akım korumalı piriz veyahut UPS almayı planlıyorum
Tuncmatik markası çok gözüme sokuldu birde almadan sizlere sormak istedim.

Ek olarak belirteyim üstünde durduğum cihazlar bunlar;
TUNÇMATİK POWERSURGE 6 LI SURGE PROTECTION PLUG 1050 JOULE- (SİYAH)
MN.109453 8 Lİ AKIM KORUYUCU PRİZ 2562 JOULE 2.4M

UPS;
TUNCMATIK LITE II 650VA LINE INTERACTIVE UPS
TUNCMATIK LITE II 850VA LINE INTERACTIVE UPS

Son düzenleme:
Tunçmatik türkiye de alınabilecek güzel bir ürün. Ancak 650va gücünde bir güç kaynağı bilgisayar için yeterli gelmeyebilir, ayrıca 650va gücündeki bir üründe tek akü vardır byük ihtimal ve dolayısı ile bilgisayarı senin belirttiğin kopmlo teorisinde gece elektirik kesintisinde 15 dakika kadar açık tutacak sonrada elektirik kesintisi devam etmesi durumunda gene bir işine yaramayacaktır. Ancak 1 kw gibi bir ürün alırsan ve içindeki akü sayısına bağlı olarakta bu süre inanılmaz şekilde uzar. 1-2 saate kadar çıkabilir. Buda elektiriğin gelmesi için daha iyi bir süre olucaktır. Tabii ups ye kasa ve modem dışında başka cihazlar takmaman sureti ile...

Merhabalar, yakın zamanda elektrik kesintisi yaşadım ve bulunduğum evde elektrik akımının düzgün olmadığını belirtebilirim. Dün gece indirme yapması için bıraktığım bilgisayar iki kere elektrik kesintisine uğramış, sabah açmayı denediğimde ise açılmadı (statik elektrik biriktiği için) gerekli şeyleri yaptıktan sonra açıldı. Kısacası evin elektrik sistemine güvenmiyorum 6'lı akım korumalı piriz veyahut UPS almayı planlıyorum
Tuncmatik markası çok gözüme sokuldu birde almadan sizlere sormak istedim.

Ek olarak belirteyim üstünde durduğum cihazlar bunlar;
TUNÇMATİK POWERSURGE 6 LI SURGE PROTECTION PLUG 1050 JOULE- (SİYAH)
MN.109453 8 Lİ AKIM KORUYUCU PRİZ 2562 JOULE 2.4M

UPS;
TUNCMATIK LITE II 650VA LINE INTERACTIVE UPS
TUNCMATIK LITE II 850VA LINE INTERACTIVE UPS

Ben 3KVA'lığını kullanıyorum ve gayet memnunum. Ancak kendi aküleri biraz dandik ilk aldığım verim yok akülerde.

Tunçmatik Lite 2 850VA modelini kullanıyorum. Güzel bir UPS, memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Akü bitim süresi yani ne kadar zaman sonra öldü ve yeni aldığın akü ne kadar?

Yeni akü almadım eski aküler ile devam ediyorum.Daha önce 1.5 saate yakın pc çalışırken şu anda 40 45 dk da aküler bitiyor.UPS'i aldıktan 6-7 ay sonra bu şekilde çalışmaya başladı.

Zaten o ürün kimbilir ne zaman piyasaya sürüldü, kimbilir ne kadar süre üreticinin yada satıcının deposunda durdu kaldı. Yani ürünü sıfır alıyorun ama içindeki akü kaç aylık yada kaç senelik ? Belki kullanılmıyor ama yinede uzun sürede içerisinde aleminyum ve çinko plaketler olumsuz etkileniyordur. Yani aküleri değiştirirsen sorunun düzelicektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı