Turan (Türk) Birliği Kurulur mu?

Türk Keneşi diye bir şey var. Ancak Avrupa Birliği, Arap Birliği gibi bir birlik kurulmaz. Çünkü biz Türkler bir araya gelmekten korkuyoruz. Hiçbirimiz diğerimizin umurunda değil. Sadece Türkiye'de ki milliyetçiler fazla gaza geliyor. Diğer ülkeler de Turan nedir bilinmez. (Azerbaycan, Türkmenistan ve KKTC dışında)

Evet evet Ruslar hiç de baskı kurmuyorlar Türkistan devletlerine. Zaten Rusya da bağımsızlıklarına kavuştukları için Türk devletlerini salacaktı değil mi? O yüzden Türkmenistan'ın başına bir Rus köpeği geçti. O yüzden Özbekistan ülkede Rusça'yı yasaklamak isteyince Rusya'dan posta yedi. Hocam, ne içiyorsunuz bana da söyleyin ben de o dünyayı yaşayayım.
Rusya baskı kurmuyor =/ Rusya Türk devletlerinin her istediğini yapmasına izin veriyor. Rusya'nın sovyetler döneminde yaptıkları baskı yeter de artar zaten.

Evet evet Ruslar hiç de baskı kurmuyorlar Türkistan devletlerine. Zaten Rusya da bağımsızlıklarına kavuştukları için Türk devletlerini salacaktı değil mi? O yüzden Türkmenistan'ın başına bir Rus köpeği geçti. O yüzden Özbekistan ülkede Rusça'yı yasaklamak isteyince Rusya'dan posta yedi. Hocam, ne içiyorsunuz bana da söyleyin ben de o dünyayı yaşayayım.

Hocam Rusya daha dibindeki Ukrayna ile uğraşamıyor, bizimle mı uğraşacak
Gereksiz, niye kurulsun?

İşte sizin gibiler yüzünden kurulmuyor...

İmkansıza yakın. Azerbaycan halkıyla Türkiye halkının bile ilişkisi yeterince iyi değil Orta Asya'daki Türk devletlerini saymıyorum bile.
IMG_20210525_141820.jpg

Kesinlikle hayır diğer ülkeler izin vermez zaten kurulsa bile pek bir şey fark etmez çünkü Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan gibi ülkeler Azerbaycan ve Türkiye kadar iyi bir durumda değil hiçbir şey fark etmez yani karmakarışık olur o zaman her şey.

Kesinlikle hayır diğer ülkeler izin vermez zaten kurulsa bile pek bir şey fark etmez çünkü Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan gibi ülkeler Azerbaycan ve Türkiye kadar iyi bir durumda değil hiçbir şey fark etmez yani karmakarışık olur o zaman her şey.

Ya Rusya'dan bahsediyorsanız, Rusya daha dibindeki Ukrayna ile uğraşamıyor, Ha Amerika desen; O da Türkler Rus karşıtı diye bir şey yapmaz. Petrol açlığını bilemem tabii ;)

Ya Rusya'dan bahsediyorsanız, Rusya daha dibindeki Ukrayna ile uğraşamıyor, ha Amerika desen; o da türkler Rus karşıtı diye bir şey yapmaz. Petrol açlığını bilemem tabii ;)

Farz et ki diğer ülkeler bir şey demedi halk ın kafasında ki soru işaretleri ne olacak peki? Orta Asya da ki türkler ile ilşkimiz zaten o kadar iyi değil ki Azerbaycan'la bile o kadar abartılacak kadar iyi değil.
Ya Rusya'dan bahsediyorsanız, Rusya daha dibindeki Ukrayna ile uğraşamıyor, ha Amerika desen; o da türkler Rus karşıtı diye bir şey yapmaz. Petrol açlığını bilemem tabii ;)

Bu olay Ukrayna olayına benzemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı