Turbo Boost kapatılmalı mı?

Zeerix

Decapat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 6600H 3050 Ti laptopu 3 gün önce aldım bugün boşta 65 oyunlarda 85 derecelere çıktı birden. Turbo Boost kapat dedi birisi bu FPS düşürür mü acaba? Ne yapayım açayım mı kapatayım mı?

Fakat açık iken çok fazla ısınıyor boşta 65 derecelere geliyor Google da

Güç tasarrufu modunda Turbo kapatabilirsin o zaman, performans modunda açık olsun.

Dediğim oyunlarda da geçerli açık iken Fortnite da 82 83 derecelere geliyor kapalı iken 62 bilgisayarın testlerinde 75 76'larda geziyor normalde

82-83 normal sicakliklar işlemci için. Yaz zamanı normal, yapılan testler genelde düşük oda sıcaklığında oluyor. Cihazın altı açık mı?

FPS'nin ne kadar düştüğünü test edin isterseniz fazla değilse kapatın bence çok ciddi sıcaklık düşüşü yaşarsınız. Ekran kartını bilmediğim için o işlemcinin Turbo kapalı besleyebileceği hakkında fikrim yok

dediğim oyunlarda da geçerli açık iken fortnite da 82 83 derecelere geliyor kapalı iken 62 bilgisiyarın testlerinde 75 76 larda geziyor normalde
Cihaz kendini kapatmıyorsa sıcaklık pek önemli değil bana göre, benim cihazım 80lerde geziyor ama kullanabiliyorum.

Undervolt ediliyorsa undervolt edebilirsin. Isıyı FPS kaybı olmadan azaltır.

Geri
Yukarı