Turbo Boost'un ısınmaya etkisi nedir?

Dostum işlemci 1.60 GHZ'de çalışırken daha az frekanslarda çalışır, 4.20 GHZ'de daha yüksek frekanslarda çalışır. Zaten bu yüzden Turbo Boost açtığımızda işlemci sıcaklığı artıyorç 4.20 GHZ'deyken yük oranı düşüyorsa neden sıcaklık artıyor ? :D

Yük derken frekans demek istedim, biraz yanlış terim olmuş.
Zaten kusursuz şekilde düşüp sıçaklık artsa herkes en yüksek GHZ'de kullanırdı.

Turbo Boost açıkken frekans hızı artar, doğru orantılı olarak çekilen W (güç) de artar. İşlemcinin kullanımı ise öncekine kıyasla azalabilir de artabilir de. Bu kullanılan programa veya oyuna bağlı olarak değişir. İşlemci kullanımı programa ve onun verimliliğine bağlı bir olay daha çok.

Manuel kalsın. Sıcaklık düşürmek için alternatif yollara bakmanızda yarar var, turbo ayarlarıyla oynamayı doğru bulmuyorum.

Turbo Boost açıkken frekans hızı artar, doğru orantılı olarak çekilen W (güç) de artar. İşlemcinin kullanımı ise öncekine kıyasla azalabilir de artabilir de. Bu kullanılan programa veya oyuna bağlı olarak değişir. İşlemci kullanımı programa ve onun verimliliğine bağlı bir olay daha çok.

Manuel kalsın. Sıcaklık düşürmek için alternatif yollara bakmanızda yarar var, turbo ayarlarıyla oynamayı doğru bulmuyorum.
Allah razı olsun senden, çok doğru anlattın.

Geri
Yukarı