Turbo mod tam olarak ne işe yarıyor?

TheSylar

Hectopat
Arkadaşlar ASUS TUF A15 FA506IU model biligsayarı kullanıyorum lakin Turbo modun faydaları neler tam olarak bulamadım. Performans ile Turbo modu arasındaki farklar nelerdir?

KemalY

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Turbo fan modu ise fanları full devirde çalıştırır. Turbo performans modu ise ekran kartı ve işlemciye otomatik olarak bir miktar OC yapar.

baran_basaran

Kilopat
Yer
Yardambolu
Fan devrini arttırıp İșlemcinin saat hızını arttırıyor.
Bu da oyunlarda FPS'nizin artmasına neden oluyor.

Kn_Bay

Decipat
Arkadaşlar ASUS TUF A15 FA506IU model biligsayarı kullanıyorum lakin Turbo modun faydaları neler tam olarak bulamadım. Performans ile Turbo modu arasındaki farklar nelerdir?

Turbo performans modu küçük bir voltaj arttırması yapacaktır. Turbo fan modu ise fanları en yüksek devirde döndürecektir.

Shimada Sensei

Petapat
Yer
Bursa
Turbo fan modu ise fanları full devirde çalıştırır. Turbo performans modu ise ekran kartı ve işlemciye otomatik olarak bir miktar OC yapar.
OC olsa duramazsın, turbo frekansa çıkartıyordur. Normalde sadece 1 çekirdek maksimum turbo frekansa ulaşabiliyor ki o da kısa süreliğine oluyor. Performans anlamındaysa turbo frekansa çıkan çekirdek sayısı artabilir veya biraz daha uzun süre yüksek frekansta olabilir sistem.

ZaferMurat

Hectopat
Turbo moda çıkartmak Ne kadar kısaltır ömrünü? Ve çıkartılmalımı?

Mithranlia

Nanopat
Ben Turbo modu ile performans modu arasında pek FPS farkı göremedim, ama sıcaklıklar düşüyor bir miktar.

KS
TheSylar

TheSylar

Hectopat
Ben Turbo modu ile performans modu arasında pek FPS farkı göremedim, ama sıcaklıklar düşüyor bir miktar.

Bende göremedim ayiryetten cok fazla gürültü yapıyor. Turbo fan ve Turbo performans diye bir şey yok 4 mod var.

Windows.
Sessiz.
Performans.
Turbo.

Yeni konular

Yukarı